Top Baneris

Naktinių užuolaidų ir roletų derinimas: specialisto patarimai

2017 lapkričio 13 d.
roletai
Pasidalykite straipsniu

Kuriant namų interjerą nemažai dėmesio skiriama langų uždangoms. Langą dekoruoti norisi taip, kad uždengimai ne tik gražiai atrodytų, bet ir neprarastų savo funkcionalumo. Įprastai, puošiant langą užuolaidomis, galvojama apie namų jaukumą, o pasirinkus roletus – apie praktiškumą. Visgi, svarbu kalbėti ir apie tai, kad abu sprendimai gali būti derinami tarpusavyje. Roletų ir užuolaidų derinimas padės sukurti ypač įdomų ir originalų lango pridengimo stilių.

Jaukumo ir modernumo duetas

Įprastai daugiau dėmesio skiriama dieninių ir naktinių užuolaidų derinimui, tačiau pastaruoju metu tiek dieninės, tiek naktinės užuolaidos vis dažniau iškeičiamos į roletus. Funkcionalumo ir praktiškumo suderinimas daugiau siejamas su modernistiniu interjero dizainu. Tačiau modernas ne visada siejamas su jaukumu. O kaip suderinti šiuos du iš pirmo žvilgsnio skirtingus dalykus ir gyventi jaukioje aplinkoje?

Roletai neturėtų būti visiškas įprastų langų uždangų pakaitalas. Naktines užuolaidas derinant prie roletų galima pasiekti subtilią, prabanga dvelkiančią atmosferą. Jei dengtumėte langus dvigubu sluoksniu, pasitelkę abi langų uždangas, tai galėtų pasitarnauti kaip nebloga šilumos izoliacinė sistema. Tačiau taip pat originaliai atrodys, jei naktinėmis užuolaidomis suformuosite lango rėmą, jas susluoksniuojant ir paliekant lango šonuose. Taip sutaupysite ir audinio, be to, langas atrodys daug puošniau nei įprastai.

Nors roletai pastaruoju metu atlieka daugiau naktinių užuolaidų funkciją ir dengia langą, originaliai atrodys ir su jais derinamos dieninės užuolaidos. Toks variantas šiandien ypač populiarus sprendimas. Šviesios dieninės užuolaidos ir lango stiklą dengiantis tamsus roletas – praktiškas, patogus ir inovatyvus derinys.

Langų uždangų specialistų nuomone, derinant roletus ir naktines užuolaidas lengva sukurti romantišką atmosferą svetainėje ar miegamajame. Šis derinys puikiai tiks būstams, kurių erdvė yra nedidelė. Naktinės užuolaidos neatrodys pernelyg masyvios, jei dengsite tik lango šonus, o taip pat tokiu būdu neužgošite bendro kambario interjero.

Ką ir kaip derinti?

roletai 2

Užuolaidų ir roletų derinimas Jums vis dar atrodo nelabai įmanomas dalykas? Pateikiame kelis pavyzdžius įkvėpimui, kad apsispręsti būtų lengviau:

Spalvos. Derinkite užuolaidų ir roletų atspalvius. Tegul roletai bus šviesesni, o užuolaidos tamsesnio atspalvio. Taip pat svarbu, kad lango uždengimų spalva derėtų prie bendro patalpos dizaino – jas geriausia taikyti prie sienų spalvos. Jei kambaryje vyrauja viena spalva, roletus galite rinktis ryškesnius. Svarbiausia, kad visi atspalviai būtų tarpusavyje susiję.

Langą denkite roletais, o užuolaidą drapiruokite su lambrekenu. Puslankio formos klostės, dengiančios lango viršų, atrodys ypač jaukiai. Aktualu ir tai, kad šiam lango dekoravimo būdui neprireiks daug užuolaidos audinio, todėl galėsite sutaupyti.

Praktiškas sprendimas – užuolaidų ir „Screen“ roletų nuo saulės derinys. Pastarieji atliks dieninių užuolaidų funkciją – išlaikys privatumą, užtikrins saulės šviesos pralaidumą, neuždengiant vaizdo pro langą – o naktinės užuolaidos bus naudingos tamsiuoju paros metu. Šiuo atveju užuolaidų audinio prireiks daugiau, nes jos turės dengti visą langą. Tačiau pasirinkus „Screen“ roletus vietoj dieninių užuolaidų taip pat apsaugosite namus nuo nemalonių saulės atspindžių ant kompiuterio ar televizoriaus ekrano.

Langų uždangos gali padėti atnaujinti namus, pagyvinti aplinką ir sukurti visiškai kitokią atmosferą nei įprastai. Šiandien roletai – vienas praktiškiausių langų dengimų sprendimų, tačiau tai nereiškia, kad reikia pamiršti tradicinius langų uždengimus. Derinkite ir nebijokite eksperimentuoti. Jaukumas ir praktiškumas gali būti puikus duetas!

roletai 3

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video