Top Baneris

Nacionalinis korėjiečių literatūros muziejus – erdvės už pastato rėmų

2022 gegužės 17 d.
Nacionalinis Korėjos muziejusTik SA
STLarchitects vizual.
Pasidalykite straipsniu

Nacionalinis korėjiečių literatūros muziejaus projektas skirtas atstovauti ambicingam tikslui – įamžinti gyvąją korėjiečių literatūros istoriją ir su optimizmu numatyti jos dinamišką ateitį. Muziejus priims lankytojus į savo namus, kuriuos šiame projekte reprezentuoja tradicinio Korėjos kaimo, kaip svetingumo simbolio, konceptas.

Korėjos literatūros muziejus
Korėjos muziejai
STLarchitects vizual.

Neįmanoma atskirti korėjiečių literatūros nuo ekologijos sąvokos. Korėjiečių literatūra istoriškai pristatė gamtą kaip žmonijos draugę, apimančią harmoningą gamtos ir miesto santykį. Net platesnė sinosferos literatūra visada pristatė žmones kaip neatsiejamą gamtos dalį, suderintą su bendra kosmoso tvarka ir harmonija.

XX amžiaus pabaigos santykių tarp Korėjos visuomenės ir aplinkos nuosmukis greitai buvo pakeistas šiuo metu atgimstančiu susidomėjimu natūralia ekosistema.

Būtent šis atnaujintas rūpestis aplinka, supratimas, įtvirtintas šiuolaikinėje literatūroje, yra STL architektų projektinio pasiūlymo pagrindas. Pastatas, kuriame per literatūrą ir su ja susijusius literatūros renginius galima harmoningai patirti gamtą ir civilizaciją. Projekto vieta – kalvos viršūnė Eunpyeong-gu mieste, Seule, ir Bukhansan kalno papėdė, natūralios gamtos aplinka, esanti į rytus nuo teritorijos ir mėgstama tiek kaimyninių gyventojų, tiek svečių.

Sklypo vietą mieste galima apibrėžti kaip „kur baigiasi miestas ir prasideda gamta“. Unikali projekto vieta suteikia galimybę muziejui būti pėsčiųjų traukos centru, kuriame dera abi realijos.

„Mūsų pasiūlyme dėl naujo Nacionalinio Korėjos literatūros muziejaus bus bandoma kurti erdves, kurios savo dizainu ir veikla tarpininkaus tarp miesto ir natūralios aplinkos.“ – sako „STL Architects“ komanda.

Taip struktūrizuotos miesto gatvės užleidžia vietą vingiuotiems gamtos takams, kylantiems į kalną, o miesto transporto triukšmas ir šurmulys pasiduoda atgaivinantiems gamtos pasaulio garsams. Į miestą orientuotam žmonių santykiui su betonu, asfaltu ir automobiliais pakeis harmoninga bendrystė su medžiais, gyvūnais ir natūraliomis uolienomis.

1630421758127NMKL Hilltop Model View square
STLarchitects vizual.

Pagrindinės projekto strategijos, įgyvendinamos pastate:

  1. Bendra lauko erdvė nukreipta į kalną. Numatant pagrindinę lauko bendrąją erdvę į pietrytinę sklypo pusę, nukreiptą į kalną, pastatas veikia kaip triukšmo ir kitų miesto veiklų buferis ir sukuria ramią bei tinkamą aplinką muziejaus lauko renginiams.
  2. Pirmojo aukšto tęstinumas.  „STL architects“ pasiūlymas prisitaiko prie esamo reljefo, kuris tampa pastato dalimi. Toks požiūris užtikrina ekologišką sąryšį su šalia esančiu miesteliu ir Bukhansano nacionaliniu parku. Be to, užtikrinus pirmojo aukšto lygio tęstinumą, jame skatinama veikla, kuri muziejui suteikia gyvybingą viešąją erdvę.
  3. Simbolinis miesto vainikavimas. Pagrindinės muziejaus programos erdvės sklendi virš viešosios aikštės.
1630421757067NMKL Ground Floor Plan
STLarchitects vizual.

Išraiškinga formali muziejaus stogo linijos raiška primena tradicinį korėjietišką lenktų sijų naudojimą stogo konstrukcijoms paremti. Gauta išraiškinga stogo linija vainikuoja miestą ir sukuria naują atpažįstamą ir ikonišką struktūrą kaimynystėje, mieste ir parke.

1630422181239EXT Agora Plaza
pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video