Top Baneris

Nacionalinio stadiono sklypas „BaltCap“ perduotas be aukciono

2021 spalio 27 d.
nacionalinis stadionas vilnius
S.Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė be aukciono išnuomoti sklypą nacionalinio stadiono statyboms sostinėje investicijų bendrovės „BaltCap“ įmonei „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“.

Trečiadienį politikai patvirtino, kad beveik 23 hektarų sklypas Ozo g. 27 būtų be konkurso išnuomotas įmonei iki 2047 metų spalio, numatant, jog ši toje vietoje turėtų įrengti daugiafunkcį sveikatingumo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksą.

Sklypo vertė nurodyta 9,33 mln. eurų.

Savivaldybės taryba taip pat atleido bendrovę nuo žemės nuomos mokesčio iki 2025-ųjų balandžio pradžios, t. y. stadiono statybų laikotarpiu. Bendra nuomos suma siektų beveik 130 tūkst. eurų.

Kaip BNS informavo savivaldybė, tokia nuostata įtraukta į spalio 8-ąją savivaldybės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei „BaltCap“ pasirašytą koncesijos sutartį – čia sutariama, kad nuo žemės nuomos koncesijos vykdytojas būtų atleistas visą sutarties laikotarpį arba savivaldybė įsipareigotų kompensuoti išlaidas. Kartu numatytas saugiklis, kad sklypas negali būti naudojamas kitiems tikslams, nei numatyta sutartyje.

Prieš tris savaites pasirašyta apie 160 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono koncesijos sutartis numato, kad iki 2024-ųjų pabaigos būtų pastatytas UEFA standartus atitinkantis futbolo stadionas su daugiafunkciniu sporto kompleksu.

Pagal sutartį, ant Šeškinės kalvos Vilniuje turėtų būti pastatytas daugiafunkcinis sporto kompleksas. Jį, be nacionalinio stadiono, sudarytų dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, šešios krepšinio salės, trys futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat būtų statomi sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis.

Statybų ir valdymo sutartį pasirašė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Vilniaus savivaldybė ir koncesininkas – investicijų fondo „BaltCap“ įmonė „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“. „BaltCap“ užėmė iš projekto rugpjūtį pasitraukusios koncerno „Icor“ įmonės „Axis industries“ vietą.

Numatyta, kad stadionas turi būti UEFA IV kategorijos, nors pagal ligšiolinius planus jame projektuotos 15 tūkst. vietų, siekiama, kad jame būtų įrengta 18 tūkst. vietų.

Savivaldybės įsipareigojimai sutartyje siekia apie 100 mln. eurų, valstybės – 53,4 mln. eurų.

Be minėtų 160 mln. eurų investicijų į patį daugiafunkcį centrą su stadionu, savivaldybė planuoja skirti dar apie 35 mln. eurų aplinkinės infrastruktūros tvarkymui.

Savivaldybė planuoja, kad per metus bus parengtas objekto techninis projektas, o 2022-ųjų pabaigoje prasidėtų ir pačios statybos – jos, planuojama, galėtų būti baigtos iki 2024-ųjų pabaigos.

Mokėjimus koncesininkui numatyta išdėstyti per 22 metus pasibaigus statyboms.

Dėl rangos sutarties su statybininkais fondas tikisi susitarti iki kitų metų pirmojo ketvirčio.

Pirmą kartą stadionas šalia Vilniaus „Akropolio“ pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai tuomet nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

Diskusijos dėl stadiono vėl atgimė 2015-aisiais, pastaraisiais metais projektas įstrigo kilus ginčų su teisėsauga ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), pripažinusia koncesijos konkursą neteisėtu, tačiau teismas šį sprendimą panaikino, o tarnyba teismo verdikto nebeskundė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video