Top Baneris

MVRDV architektai kviečia pasivaikščioti Roterdamo stogais

2022 kovo 9 d.
mvrdv the podiumTik SA
MVRDV vizual.
Pasidalykite straipsniu

Pristatytas vienas naujausių Nyderlanduose įsikūrusios studijos „MVRDV“ architektų darbų – išskirtinės erdvės renginiams Roterdame projektas „The Podium“. Jis įsikurs ant architektūros ir dizaino instituto „Het Nieuwe Instituut“ stogo. Laikina erdvė renginiams bus įrengta 29 metrų aukštyje, projekte numatytos ryškios rožinės spalvos 143 laiptų pakopos ir 600 kv. m ploto stogo erdvė. 

„The Podium“ lankytojams taps atviras nuo birželio 1 d., prasidėjus architektūros mėnesiui Roterdame. Planuojama, kad visą birželį čia vyks pagrindiniai festivalio renginiai, parodos, ekskursijos ir susitikimai. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais ši erdvė taip pat bus atvira lankytojams – joje numatoma organizuoti įvairias veiklas suaugusiems ir vaikams.

Architektai drauge su „Het Nieuwe Instituut“ atstovais siekė atverti stogą visuomenei ir suteikti unikalią galimybę iš naujos perspektyvos susipažinti su miesto architektūra. Apsilankę naujai kuriamoje viešojoje erdvėje lankytojai išvys įspūdingą miesto, muziejaus, parko panoramą.

„The Podium“ planuojama pagaminti iš pastolių konstrukcijos, bus integruotos tvarios medžiagos ir perdirbamos grindys. Stogo terasą lankytojai galės pasiekti laiptais, įrengtu laikinu liftu arba iš vidinių instituto patalpų pusės.

Stogo erdvės atgimimas

Studijos „MVRDV“ architektai įsitikinę, kad visuomenė ir projektuotojai vis dar nepakankamai įvertina statinių stogus ir atsiveriančias architektūrines galimybes. „The Podium“ projektu ir kitomis šiuo metu vystomomis „Rotterdam Rooftop“ iniciatyvomis architektai siekia ne tik įkvėpti visuomenę, tačiau ir paskatinti nauju žvilgsniu pažvelgti į miesto stogus ir ieškoti būdų, kaip juos tikslingai panaudoti. Turistai ir miesto gyventojai bus kviečiami pasivaikščioti Roterdamo stogais, taip atskleidžiant naujos viešosios erdvės galimybes. 

Skaičiuojama, kad Roterdame yra 18,5 kv. km ploto plokščių stogų. Svarstoma, kad jų įtraukimas į bendrą miesto infrastruktūrą ir tuščių stogo erdvių panaudojimas energiškai efektyvių, inovatyvių sprendimų vystymui, leistų kurti naują gyventojų patirtį. Vystantis miestui erdvės pastebimai mažėja, o natūralus žmonių poreikis erdvei ir žalumai vis labiau auga. Tad, pasak MVRDV architektų, čia ir atsiranda vieta stogo panaudojimui kuriant viešasias erdves, jas apželdinant, bei integruojant įvairius kitus tvarius sprendimus.

Dėmesys stogo erdvei – ir kituose projektuose

Šiuo metu didžiausiame Europoje Roterdamo uoste pagal „MVRDV“ architektų parengtą projektą statomas išskirtinis parodų ir lankytojų centras „The Harbour Experience Centre“, kurio statybos bus baigtos 2024 m. Pastatas išsiskirs tvarumu – jo statyboms naudojamos statybinės, griovimo atliekos ir perdirbtos medžiagos. Parodų ir lankytojų centrui energiją generuos 266 saulės kolektoriai ir pastatyta nuosava vėjo jėgainė.

Šiame projekte taip pat numatyta maksimaliai išnaudoti stogo erdvę ir įrengti ryškius, spalvotus laiptus, kurie taps integruota eksterjero dalimi. Lankytojai jais galės pakilti į terasą ant pastato stogo, pakeliui grožėdamiesi atvira parodų centro paroda.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video