Top Baneris

Mozaikinio betono karštinė

2018 lapkričio 30 d.
mozaikinis betonas interjere 9
Pasidalykite straipsniu

Terrazzą, arba mozaikinį betoną, lietuviai, panašu, ima pamėgti iš naujo: ši universali medžiaga savo vietą atranda atliekant vidaus ir lauko apdailą – ji naudojama sienoms, grindims, laiptų pakopoms, baldams.

Ekologiškas ir estetiškas

Interjero dizaino studijos „Lapukas ir pieštukas“ vadovas Rokas Kazlauskas patvirtina – interjere mozaikinis betonas dažniausiai naudojamas virtuvės ir vonios patalpų dekorui: stalviršiams, sienutėms, dušo kabinoms, grindims, palangėms, laiptų pakopoms.

Dėmesio vertas faktas, kad, palyginti su kietosiomis dangomis, mozaikinio betono gamintojai šiuo metu rinkoje siūlo kone didžiausią spalvų pasirinkimą. Svarbu ir tai, kad mozaikinis betonas yra ekologiška, saugi medžiaga, gaminama iš marmuro šukių ir betono, tad jo sudėtyje nėra sintetinių dervų.

Priklausomai nuo paskirties, terrazzo gaminiai gali būti kelių skirtingų paviršių: sienų apdailai ir baldų gamybai naudojami matiniai ir blizgūs paviršiai, grindims ir laiptų pakopoms rekomenduojamas šiek tiek šiurkštesnis apdirbimo būdas, lauko terasoms – šiurkštus.

Daugumai betonas asocijuojasi su pilka spalva, tačiau terrazzo spalvų gama yra neribota – daugiau nei 100 skirtingų raštų. „Klientams galime pasiūlyti įvairių raštų ir spalvų kombinacijų. Mozaikinio betono gaminiai gali būti švelnūs pasteliniai, ryškūs, tamsūs, vienspalviai, margi… Kiekvienas ras tai, kas atitinka jo skonį“, – neabejoja „Lapuko ir pieštuko“ vadovas.

Terrazzo apdaila nesidėvinti, ši kieta medžiaga atspari šalčiui ir karščiui, dėl to tinkama tokiems objektams, kuriuose didelis žmonių judėjimas. Ne tik biurams, bet ir įvairiems visuomeniniams objektams prekybos, sveikatos ar mokslo paskirties pastatams, bendrojo naudojimo daugiabučių gyvenamųjų namų patalpoms.

Mozaikinio betono paviršius lengva atnaujinti poliruojant, kadangi tai „pilno kūno“ medžiaga (per visą gaminio storį jis išlaiko savo struktūrą), o virtuvės ar vonios patalpose terrazzo paviršiai valomi tiesiog natūraliu valikliu ir šepečiu (negalima naudoti valiklių, kurių sudėtyje yra alkoholio ir rūgšties, nes jie gali pakenkti dangos atsparumui).

mozaikinis betonas interjere 1

Pritaikoma bet kurioje erdvėje

Daugelis statytojų ir architektų vis labiau atsigręžia į gamtą ir naudoja ekologiškas medžiagas. Mozaikinis betonas vienas puikiausių pasirinkimų, nes atitinka LEED standartui keliamus reikalavimus, visi gaminiai ženklinami CE ženklu, o tai patvirtina jų kokybę.

Turbūt nėra tokio interjero stiliaus, kuriame nebūtų galima pritaikyti mozaikinio betono gaminių. Žinoma, moderniuose šiuolaikiniuose interjeruose galima drąsiai naudoti ryškių spalvų ir stambių šukių terrazzo apdailą: grindims, stalviršiams, palangėms. Klasikiniame, skandinaviškame arba Provanso stiliaus interjere puikiai tiks smulkių šukių ir šviesių, natūralių žemės spalvų gaminiai. Be to, klasikiniuose interjeruose iš skirtingų spalvų ir formų plytelių dėliojamos mozaikos, piešiniai ant sienų ir grindų. Mozaikinio betono kaina bent keletą kartų mažesnė nei natūralaus ar kvarcinio akmens. Skaičiuojama, kad 2 cm storio plytelių kaina svyruoja nuo 45–90 Eur už kv. m.

Galima įsigyti mozaikinio betono plokščių (2,53 x 1,42 / 3,05 x 1,25 ir 3,05 x 1,4 m) ir plytelių (nuo 30 x 30 iki 120 x 120 cm).

Plokštės naudojamos stalviršių, palangių gamybai, didelio ploto sienų ir grindų apdailai. Plyteles „Lapuko ir pieštuko“ specialistai rekomenduoja rinktis tuomet, kai patalpa yra nedidelė arba netaisyklingos formos. Tokiu atveju montuoti dideles plokštes būtų sudėtinga ir nepatogu.

„Lapuko ir pieštuko“ komanda seka pasaulines tendencijas socialiniuose tinkluose, medijose, lankosi parodose užsienyje, tad gali tik patvirtinti – šiuo metu bene visą pasaulį apėmusi mozaikinio betono karštinė. Gaminami tapetai, užuolaidų ir baldų audiniai, patalynės ir virtuvės indų komplektai su įvairiausiais terrazzo raštais ir tų raštų interpretacijomis iš plastiko ar keramikos.

mozaikinis betonas 6

mozaikinis betonas 5

mozaikinis betonas 4

mozaikinis betonas 3

mozaikinis betonas 2

mozaikinis betonas 1

MB „Lapukas ir pieštukas“
Mob. +370 639 51 217 / +370 638 61 933
info@lapukasirpiestukas.lt
www.lapukasirpiestukas.lt

lapukas ir piestukas logo
 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video