Top Baneris

„Montuotojas“ prisidės prie gamyklos statymo Belgijoje

2021 lapkričio 8 d.
montuotojas borealis plant
Belgijoje veikianti „Borealis“ gamykla (Borealis nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Metalo apdirbimo ir pramoninės statybos bendrovė „Montuotojas“ praėjusį mėnesį pradėjo darbus Belgijoje statomoje vienoje didžiausių pasaulyje propano dehidrinimo gamyklų, kurią valdo aštunta pagal dydį pasaulyje polietileno ir polipropileno gamintoja „Borealis“.

„Montuotojo“ vadovo teigimu, projekte dirba apie 50 įmonės specialistų, o per devynis mėnesius ji tikisi gauti iki 1,5 mln. eurų pajamų.

„Šio projekto dydis yra milijardinis, mes bendrame kontekste esam tikrai nedidelis žaidėjas. Planuojame įdarbinti iki 50 žmonių ir koncentruotai – iki devynių mėnesių padirbėti, apie 1–1,5 mln. eurų pajamų uždirbti ir išvažiuoti“, – sakė Martynas Pargaliauskas.

Motyvuodamas komercine paslaptimi jis nedetalizavo, kokius konkrečius montavimo darbus gamykloje, į kurią „Borealis“ ketina investuoti apie 1 mlrd. eurų, atlieka „Montuotojo“ specialistai.

Pasak M. Pargaliausko, šiuo metu „Montuotojas“ 95 proc. pajamų gauna vidaus rinkoje, tačiau ateityje bendrovė norėtų didinti eksporto pajamas. Vien per šiuos metus keturių šalių kompanijos auditavo bendrovę, ar ji atitinka tarptautinius darbų organizavimo, saugos, medžiagų atsekamumo standartus.

„Amortizuojant rinkos svyravimus Lietuvoje norime užsienyje atlikti ir montavimo darbus, ir parduoti mūsų gaminamą produkciją. Atsižvelgiant į dėl pandemijos susiklosčiusią situaciją, kitąmet mūsų eksporto dalis gali būti ženkliai didesnė – apie 20 proc., nes potencialas yra dar didesnis“, – teigė M. Pargaliauskas.

Pasak jo, svarbiausios bendrovės eksporto rinkos – Skandinavijos ir Benilliukso šalys, tačiau bent jau paslaugų eksporto plėtrą varžo kvalifikuotos darbo jėgos stygius šalyje.

„Tie, kurie norėjo į užsienį išvažiuoti laimės ieškoti, jau išvažiavo. Didžioji dalis mūsų darbuotojų, kurie liko, turi kitokį gyvenimo būdą ir tikrai nėra lengva pritraukti tiek darbuotojų, kiek galėtume ir norėtume, kad eksportuotume mūsų paslaugas į užsienį“, – teigė „Montuotojo“ vadovas. 

Šių metų pradžioje „Montuotojas“ turėjo 18 mln. eurų vertės Lietuvos ir užsienio pramonės ir energetikos įmonių užsakymų.

5 mln. eurų pagalbą „Montuotojui“ šiemet suteikė valstybės Pagalbos verslui fondas – jis etapais išpirks tokios vertės įmonės obligacijų. Dar 1 mln. eurų finansavimą įmonei suteikė didžiausia jos akcininkė.

87,36 proc. „Montuotojo“ akcijų valdo privataus kapitalo bendrovės „INVL Asset Management“ profesionaliems investuotojams skirtas investicinis fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“. 

Pernai „Montuotojas“ patyrė 3,1 mln. eurų nuostolių, bendrovės pajamos siekė 24,445 mln. eurų. Bendrovė skelbia, kad šiemet planuoja 47 proc. pajamų augimą. 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video