Top Baneris

Molėtuose „Teltonika“ statys technologijų centrą (2)

2021 vasario 11 d.
Teltonikos centras2 13793
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Įmonių grupė „Teltonika“, jau beveik 23 metus sėkmingai vystanti daiktų interneto prietaisų gamybą ir projektavimą Lietuvoje, planuoja statyti naują technologijų centrą Molėtuose. Per ateinančius du metus planuojama įrengti beveik 9,5 tūkst. kvadratinių metrų patalpas, kuriose įsikurs elektronikos projektavimo biuras, laboratorijos telemedicininiams, telemetrijos ir tinklo įrangos prietaisams, bei testavimo ir surinkimo linijos.

„Teltonika“ yra viena didžiausių aukštąsias technologijas kuriančių įmonių grupių Lietuvoje. Aštuoniolikoje pasaulio šalių dirba virš 1 400 „Teltonika“ darbuotojų. Profesionalūs inžinieriai, programuotojai ir kiti įvairių sričių specialistai projektuoja, gamina ir pasaulio rinkoms pristato išmanius telemetrijos, tinklo įrangos, medicinos prietaisus. Bendros gamybos apimtys jau yra viršijo 13 milijonų prietaisų prijungtų prie interneto.

Naujame technologijų centre Molėtuose planuojame sukurti darbo vietas 500 specialistų: inžinierių technologų, elektronikos konstruktorių, programuotojų, vadybininkų, testuotojų, surinkėjų, vadovų, administracijos ir kitų sričių darbuotojų. „Kadangi geografiškai šis technologijų centras įsikūręs atokiau nuo sostinės, tikimės glaudaus bendradarbiavimo su Molėtų savivaldybe, kuri pritaria šiai iniciatyvai – sukurti kuo daugiau aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų“, – sako UAB TELTONIKA EMS direktorius Simas Rutkauskas.

Iš Molėtų kilęs Teltonika IoT Group Prezidentas Arvydas Paukštys pabrėžia: „Šis projektas remiasi daugiau socialiniais motyvais negu verslo. Dideli verslai kuriasi ten, kur jau yra žmogiškųjų išteklių pasiūla, o mes ateiname sukurti darbo vietų ten, kur net nėra tiek reikalingų specialistų. Visus kandidatus planuojame atskirai apmokyti, o papildomai naujus darbuotojus planuojame pritraukti ne vien tik iš Molėtų, bet ir iš aplinkinių miestų.

Tačiau turime vilčių, kad graži ežeringa Molėtų gamta ir nedidelis atstumas iki sostinės paskatins jaunus žmones kurtis šiame mieste. Mes sukursime patrauklias, patogias ir gerai apmokamas darbo vietas, kurios savo darbo užmokesčiu nesiskirs nuo Vilniaus vidutinio atlyginimo. Šiandien daugiau negu tūkstančio mūsų įmonių grupės darbuotojų atlyginimo vidurkis jau viršija 3 000 Eur ir nuolat auga. Sieksime, kad ir Molėtuose galėtume mokėti ne mažiau, tik reiks laiko surasti norinčius prisijungti prie mūsų kolektyvo, kuris vadovaujasi tarpusavio pagarbos ir pasitikėjimo kultūra bei pagrindine vertybe – padėti žmonėms.“

„Pirmiausia džiaugiuosi tokios žinomos įmonės vadovybės apsisprendimu pasirinkti plėtrai Molėtus“, – pasakoja Saulius Jauneika, Molėtų meras. „Asmeniškai dėkoju Teltonikos įmonių grupės įkūrėjui ir vadovui Arvydui Paukščiui už labai dalykišką bendradarbiavimą. Tai ne tik labai svarbios naujos darbo vietos mūsų kraštui, kuriame vyrauja smulkusis, šeimos verslas. Neabejoju, kad tokio masto ir profilio investicija suteikia rajonui stiprų vystymosi impulsą ir didina krašto galimybes, stiprina jo socialinį-ekonominį potencialą, keičia pačią darbo rinką, koreguoja darbo jėgos pasiūlą.“

Kaip tai paveiks tolimesnę Molėtų plėtrą, meras atsako: „Toks projektas yra kaip gaivaus vėjo gūsis – jis neabejotinai pažadins ir kitas iniciatyvas bei kitokias paslaugas teikiančių verslo subjektų kūrimąsi krašte. Aukštą pridėtinę vertę kuriančios darbo vietos paskatins Molėtuose kurtis aukštųjų technologijų inžinierius, technologus ir kitus specialistus. Juk esame visai greta mūsų sostinės. Be to, tokio centro atsiradimas padės apsispręsti jauniems molėtiškiams, motyvuos mūsų moksleivius domėtis naujausiomis technologijomis ir rinktis inžinerinio profilio specialybes, paskatins grįžtamąją migraciją ir naujų gyventojų kūrimąsi Molėtuose.“

Molėtų meras Saulius Jauneika pabrėžia, kad investicijų pritraukimas yra grįstas abiejų pusių pastangomis. „Esame pasirengę sutartinai dirbti su UAB TELTONIKA EMS dėl būsimų darbuotojų mokymo ir parengimo dirbti naujame technologijų centre, padėti įveikti tas biurokratines kliūtis, kurios trukdytų įmonei kurtis.

Žinoma, savivaldybė turi galvoti ir apie tai, kaip užtikrinti patogias, saugias gyvenimo sąlygas, įvertinti galimą ikimokyklinio ugdymo įstaigų plėtrą, ugdymo kokybės gerinimą, laisvalaikio ir poilsio vietų plėtojimą.“ Molėtų meras patikina „Mūsų infrastruktūra yra patogi ir nuolat gerinama, kad čia būtų gera ir dirbti, ir gyventi.“

Investicijų į „Teltonikos technologijų centrą“ vertė statyboms ir įrengimams – iki 20 milijonų eurų. Šios lėšos padės įkurti specializuotas projektavimo ir testavimo laboratorijas, robotizuotas surinkimo linijas bei administracines patalpas. „Teltonikos technologijų centre“ taip pat bus sukurtos specialios logistinės erdvės produkcijos sandėliavimui ir tiekimui. Be darbui skirtų patalpų bus įkurtos ir modernios darbuotojų poilsio zonos, mokymų centras, rengiamos specialios edukacinės veiklos jaunimui. Moksleiviai galės susipažinti su naujomis technologijomis ir dalyvauti laisvalaikio užsiėmimų būreliuose.

2020 metų pabaigoje Teltonikos įmonių grupė pranešė ir apie „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parko įgyvendinimą Vilniuje. Per ateinančius penkerius metus įmonių grupė tikisi ne tik įsteigti modernų pastatų kompleksą, užtikrinantį pačias patogiausias darbo sąlygas, bet ir pasiūlyti virš 2000 papildomų aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų. O kuriamas technologijų centras Molėtuose bus sudedamoji šio bendro projekto dalis. Bendros investicijos sieks virš 220 milijono eurų. Dalį šio projekto ketiname perkelti iš Vilniaus į Molėtus. Tokiu žingsniu išspręsime žemės trūkumo klausimą Liepkalnyje ir tuo pačiu prisidėsime prie Molėtų regiono plėtros. Jei projekto įgyvendinimas bus sklandus, Molėtuose planuojame įkurtuves švęsti 2022 metų rugsėjo mėnesį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Sandra.

    2022-09-09, 15:39  

    Sveiki. Norėčiau prisijungti prie jūsų kolektyvo.

  • Ingrida

    2021-03-03, 13:27  

    Sveiki jai būtų pokuotojos norėčiau dyrbti jai įmanoma

Rekomenduojami video