Top Baneris

LSMU mokslininkų tyrimams – moderni infrastruktūra

2015 birželio 23 d.
Pasidalykite straipsniu

Dar šiais metais Kaune pradės veikti moderni Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) veterinarijos gydykla. Baigiami veterinarijos gydyklos rekonstrukcijos darbai – projekto, skirto studijoms reikalingos infrastruktūros LSMU sukurti, dalis. 1,44 mln. eurų vertės  projektą įgyvendinti patikėta vienai moderniausių šalyje statybų bendrovei „YIT Kausta“.

Dviejų aukštų 1144 kvadratinių metrų ploto pastate įrengtos smulkių ir vidutinių gyvūnų operacinės, jų laikymo patalpos ir mokslinių tyrimų laboratorijos. Pastarosiose bus naudojama nauja laboratorinė įranga. Infrastruktūros gerinimo projektas mokslo darbuotojams ir studentams pradėtas vykdyti praėjusių metų balandžio mėnesį. Pastato projektavimo darbus atliko architektų biuras „Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai“.

„Vykdant pastato rekonstrukcijos darbus mūsų užduotis buvo pritaikyti jį šiuolaikinėms, tarptautinius standartus atitinkančioms, studentų ir mokslo darbuotojų reikmėms. Rekonstrukcijos metu dėmesys buvo skirtas tiek pastato estetinei išvaizdai, tiek jo funkcionalumui ir patogumui. Projekto metu buvo atnaujintos ir pastato inžinerinės bei telekomunikacijų sistemos, rekonstruotos vidaus patalpos, įrengtos operacinės, specialios gydymo patalpos, – sakė AB „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas. – Malonu matyti, kokiose sąlygose mokysis būsimieji specialistai. Tikime, kad šiuolaikiška mokslo ir darbo aplinka juos įkvėps siekti vis geresnių rezultatų.“

Foto_1 Foto_4

Pasak projekto užsakovo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Plėtros tarnybos projektų vadovo Aivaro Laurišo, patalpų rekonstrukcijos darbai buvo atliekami remiantis užsienio patirtimi – kolegų mokslininkų iš Vokietijos rekomendacijomis: „Tokio aukšto lygio patalpų šalyje yra vos kelios. Pastatas atitinka visus tarptautinius mokslo įstaigų darbuotojams poreikius. Naujojoje gydykloje tikimasi vykdyti tarptautiniu mastu svarbius tyrimus, tariamasi dėl bendrų projektų su kitų šalių mokslininkais“.

Nors statybos ir įrengimo darbai jau baigti, šiuo metu laukiama modernios laboratorinės įrangos, kuri bus įrengta klinikoje.

 Tai ne pirmas „YIT Kausta“ vykdomas medicinos ir mokslo įstaigų rekonstrukcijos projektas. Bendrovė atliko Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų laboratorinės diagnostikos centro rekonstrukciją, Kauno klinikinės ligoninės Endokrinologijos klinikos korpuso renovaciją, vykdo LSMU dviejų pagrindinių pastatų Kaune Mickevičiaus gatvėje rekonstrukcijos darbus bei aukštųjų medicinos technologijų centro „Viltechmeda“ pastato projektavimo ir statybos darbus Vilniuje, taip pat – Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rekonstrukciją.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video