Top Baneris

Modernizuotas Tauragės krašto muziejus taps šiuolaikiška kultūros erdve

2016 spalio 20 d.
Tauragės krašto muziejaus nuotr.
Tauragės krašto muziejaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Tauragiškiai 2017–2018 metais ruošiasi įgyvendinti projektą „Tauragės krašto muziejaus modernizavimas“. Žadama, kad modernizavus Tauragės krašto muziejų, šis taps modernia ir šiuolaikiška laisvalaikio erdve.

1990 metais įkurtas Tauragės krašto muziejus ateityje turėtų tapti daugiafunkciu. Muziejuje bus įrengtos dinamiškos, nuolat kintančios ekspozicijos, interaktyvios erdvės, pritaikytos renginiams organizuoti, edukaciniams užsiėmimams, vaizdo ir garso terapijai. Lankytojai bus aktyviai įtraukiami į pažinimo procesą, žinios perteikiamos pasitelkiant išmaniąsias technologijas.

Įgyvendinant projektą bus modernizuotas 641,19 kv. metrų ploto muziejus: modernizuotos ekspozicinės erdvės, naujų ekspozicijų įrengimui pritaikytas vakarinis bokštas, sutvarkytos ir įrengtos saugyklos patalpos. Numatyta sukurti skaitmeninio vaizdo ir garso turinį, įsigyti baldų edukacinei veiklai, lankytojams aptarnauti skirtos įrangos.

Kaip teigė šio projekto koordinatorė, bus ne tik atnaujintos edukacinės programos, bet ir sukurta naujų paslaugų: muziejininko-restauratoriaus kabinete vykstančios atvirų durų dienos, atviros prieigos saugyklos ekspozicija, interaktyvi ekspozicija vakariniame bokšte „Tarp praeities ir ateities“ ir kt.

„Tikimės, kad muziejus taps traukos ir bendradarbiavimo centru, skatins papildomus lankytojų srautus, didins paslaugų vartojimo prieinamumą įvairioms tikslinėms grupėms ir prailgins lankytojų buvimo laiką muziejuje. Turėsime modernią, interaktyvią laisvalaikio zoną, kurioje galėsime ne tik apžiūrėti eksponatus, bet ir dalyvauti edukacinėse programose, organizuoti audiovizualinių, vaizdo ir garso kūrinių pristatymo renginius“, – komentavo Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis.

Projekto įgyvendinimui skirta daugiau kaip 588 tūkst. eurų (iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų– 500 tūkst. eurų ir iš savivaldybės biudžeto – 88 tūkst. eurų).

Muziejus įkurtas pastatų komplekse, vadinamojoje Tauragės pilyje.

Tauragės krašto muziejaus nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video