Top Baneris

Modernizuojamų namų statybos darbų vadovai sulaukė tikrintojų

2015 birželio 4 d.
Pasidalykite straipsniu

Rangovo paskirtas statybos darbų vadovas privalo užtikrinti, kad statybininkai darbus vykdytų pagal projektą ir kokybiškai, kad būtų naudojami projekte numatyti statybos produktai. Tačiau, kaip rodo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pareigūnų šių metų gegužę atliktų patikrinimų rezultatai, kai kurie statybos darbų vadovai savo pareigas atlieka ne itin stropiai.

   Pavyzdžiui, VTPSI Šiaulių skyriaus specialistai nustatė, kad modernizuojamo namo sienoms šiltinti panaudota plonesnė putplasčio plokštė nei numatyta projekte. Tai – reikšmingas pažeidimas, susijęs su svarbiausiu pastatų atnaujinimo (modernizavimo) programos tikslu – energinio efektyvumo didinimu. Dėl to statybos darbų vadovui surašytas administracinio teisės pažeidimo (ATP) protokolas ir dėl jo veiklos įvertinimo kreiptasi į Statybos produkcijos sertifikavimo centrą. Inspektoriams įkliuvo ir vienas nepareigingas rangovas – jis nustatyta tvarka VTPSI nepranešė apie pasikeitusį statybos darbų vadovą. Už šio reikalavimo neįvykdymą rangovui taip pat surašytas ATP protokolas ir gresia bauda.

     Nemalonumų turės ir Marijampolės apskrityje veiklą vykdančio rangovo paskirtas statybos darbų vadovas. Jo vadovaujami statybininkai modernizuojamame name nekokybiškai sutvarkė angokraščius, o jis pats nepaiso statybos darbų žurnale įrašytų techninio prižiūrėtojo pastabų, nesilaiko šio statybos vykdymo dokumento pildymo tvarkos.

     Vilniuje dėl statybos darbų vadovo neatsakingumo nukentės techninis prižiūrėtojas, nepakankamai kontroliavęs statybos darbų kokybę. Dėl namo atnaujinimo darbų technologijos pažeidimų (netinkamo palangių montavimo) jam surašytas ATP protokolas.

    Šiuo metu statybininkai triūsia 593 modernizuojamuose daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose. Bent po kartą VTPSI pareigūnai apsilankė 426 namų statybvietėse, 2015 metais patikrintas 201 modernizuojamas namas. Šiais metais VTPSI sudarytos statybos užbaigimo komisijos išdavė 102 atnaujintų daugiabučių statybos užbaigimo aktus.

 2015 metais statybos dalyviams surašyta 13 administracinio teisės pažeidimo protokolų. Dėl vieno statybos dalyvio (statybos darbų vadovo) veiklos įvertinimo kreiptasi į Statybos produkcijos sertifikavimo centrą. Paskirta baudų už 906 eurus.

VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video