Top Baneris

MO muziejus triumfavo geriausių Europos fasadų konkurse

2021 gegužės 3 d.
mo muziejus 2018 n tukaj nuotr 1
Norbert Tukaj nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Balandžio 22 dieną tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.

Muziejaus pastatą projektavo Danielio Libeskindo „Studio Libeskind“ komanda, bendradarbiaudama su Lietuvos architektų studija „Do architects“, projektą įgyvendino Lietuvos statybos bendrovė „Naresta“.

Tarptautinė, iš 13 Europos šalių sudaryta, architektų komisija įvertino net 385 statybos projektus ir jų fasadus, sukurtus naudojant „Baumit“ fasado medžiagas. Iš jų atrinkti 36 finalininkai iš 26 Europos valstybių.

Kas dvejus metus organizuojamas ir 2020 m. turėjęs įvykti geriausių Europos fasadų konkurso finalas dėl pandemijos buvo net kelis kartus atidėtas ir šiemet buvo surengtas nuotoliniu būdu. Konkursas organizuojamas nuo 2014 metų.

„MO muziejaus pastatas ir architektūra sulaukia tarptautinio dėmesio nuo muziejaus atidarymo iki dabar. Džiaugiamės, kad tarp daugybės atrinktų projektų šiame konkurse laimėjimas atiteko būtent MO muziejui. Esame modernus Vilniaus miesto ir visos Lietuvos muziejus, kurį pastebi bei atranda ir įvairi tarptautinė publika“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

mo muziejus 2018 n tukaj nuotr 4
mo muziejus 2018 n tukaj nuotr 2
MO muziejus
Norbert Tukaj nuotr.

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video