Top Baneris

Mišrių komunalinių atliekų apdorojimo įrenginių įvaizdžiui pagerinti – modernios technologijos

2016 rugpjūčio 18 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkosaugininkų ir gyventojų skundais dėl nepakeliamo kvapo ir prasidėjusių įvairių negalavimų užversta Kauno mechaninio biologinio atliekų apdorojimo (Kauno MBA) įrenginių įmonė ruošiasi permainoms. Kauno MBA artimiausiu metu ruošiamasi įdiegti naujas technologijas, padėsiančias efektyviau šalinti iš ten sklindančius nemalonius kvapus. Virš pastato iškils 35 metrų aukščio kaminas. Be to, įmonės atstovai įsipareigojo savo teritorijoje nuolat tikrinti oro kokybę ir apie tai informuoti gyventojus.

Kauno regiono atliekų tvarkymo centras (Kauno RATC) naujų metodų, padėsiančių suvaldyti nemalonius kvapus, ėmėsi atsižvelgusi į gyventojų ir aplinkosaugininkų pastabas.

„Nepaisant šiuo metu veikiančių inovatyvių sistemų, diegiame papildomas technologijas, padėsiančias dar geriau išvalyti į aplinką patenkantį orą, kad įmonės kaimynystė kauniečiams ir Kauno rajono gyventojams būtų nejaučiama. Dar projektavimo metu buvo numatyta diegti šiuo metu mūsų naudojamas technologijas arba kaminą. Siekdami maksimalaus rezultato, nutarėme žodį „arba“ pakeisti į „ir“, tad greta dabartinių sistemų papildomai dar atsiras kaminas“, – kalbėjo Kauno RATC direktorius Kęstutis Balčiūnas.

Objekto rangovai šiuo metu vykdo derybas su projektuotojais. Planuojama, kad 35 metrų aukščio kaminas iškils dar šiais metais. Išvalytas oras juo bus išleidžiamas ne pažeme, bet gerokai aukščiau, kur susidaro intensyvesnė oro cirkuliacija, ir vyksta efektyvesnė sklaida.

Neseniai vykusiame pasitarime su Kauno miesto ir rajono bei Aplinkos ministerijos ir kitų atsakingų aplinkosaugos institucijų vadovais aptartas ir sudarytas veiksmų planas problemoms spręsti. Nutarta be technologinių priemonių aktyviau vykdyti ir kvapų monitoringą.

Kauno RATC atstovai įsipareigojo nuolat stebėti oro sklaidą įmonės teritorijoje ir specialia įranga matuoti jo kokybę. Su gautais rezultatais gyventojai bus reguliariai supažindinami viešojoje erdvėje.

„Nemalonus incidentas Kauno MBA tikrai neprisidėjo prie geresnio nacionalinės atliekų tvarkymo strategijos įvaizdžio. Esu įsitikinęs, kad už ES lėšas įgyvendintas projektas turi būti visiškai saugus žmonėms ir aplinkai. Todėl džiaugiuosi, kad kartu su Aplinkos ministerija ir Kauno miesto savivaldybe pavyko rasti sprendimus, kuriuos įgyvendinus, tikiuosi, lengviau kvėpuos ir Ramučių gyventojai“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Kauno MBA ateityje planuojama įrengti papildomas alternatyvias oro valymo sistemas, kurios užtikrintų nepertraukiamą jų veikimą net ir sustojus kažkuriai iš grandžių arba atliekant neatidėliotinus remonto darbus. Tai užtikrins, kad nuolatinio gamybinio proceso metu išsiskiriantis smogas nepateks į aplinką.

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video