Top Baneris

Miesto pakraštyje – naujas automobilių centras

2014 gruodžio 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės Vaduvos gatvėje nuo šiol pirkėjų laukia didžiausia ir moderniausia Rytų Europoje „Volkswagen“ atstovybė –„MØller Auto Savanoriai“. Šiuolaikinis statinys pagyvino ir Žemuosius Panerius – pramonės bei gamybos įmonių rajoną.

Pagrindinis iššūkis – konstruktyvas

Trumpas statybos darbų laikas (nuo leidimo gavimo iki objekto atidavimo vertinti praėjo metai) ir didelis pastato plotas – maždaug 9,6 tūkst. kvadratinių metrų – taip iššūkius šiame objekte apibūdino generalinio projekto rangovo – statybų bendrovės „Irdaiva“ – statybų direktorius Ramūnas Tumonis. Sklandų darbų procesą pavyko užtikrinti kokybiškai parengus techninį projektą ir, jau vykstant statybos darbams – statinio darbo projektą. Didžiąją dalį statybos darbų generalinis rangovas atliko savo jėgomis.

„Volkswagen“ centro išskirtinumas – didelės erdvės. Vien automobilių ekspozicijos salių plotas siekia daugiau kaip 2 tūkst. kvadratinių metrų, tačiau šiose patalpose nėra atraminių sienų – pasirinkta santvarų konstrukcija. „Volkswagen“ centre panaudotos ir dvigubos T formos perdangos plokštės (jų į statybų aikštelę būdavo atvežama tik po tris ar keturias), taip pat gana sudėtingos rėmo sijos.

Naujajame „Volkswagen“ automobilių centre įrengta ne tik ekspozicinė naujų automobilių salė, suskirstyta į lengvųjų automobilių ir „R line“ platformą, bet ir pirmoji Baltijos šalyse komercinių automobilių pardavimo zona. „Moller Auto Savanoriai“ įrengta ir Lietuvoje kol kas nelabai populiarių elektromobilių zona. Visame pastate sumontuoti šviesos diodų šviestuvai. Šviesa reguliuojama automatiškai, priklausomai nuo aplinkos apšvietimo.

Naudoti automobiliai parduodami ne aikštelėse kaip įprasta, bet po stogu – rūsyje įrengtoje prekybos salėje, tad klientams daug patogiau juos apžiūrėti. Vienu metu šioje salėje telpa daugiau kaip 50 automobilių.

Pastate įkurta priežiūros tarnyba, atsarginių dalių skyrius ir kėbulų remonto centras, taip pat automobilių dažymo kamera, kurioje sumontuotos specialios oro padavimo, ištraukimo bei šildymo sistemos.

Šiame objekte vienu metu dirbo ir generalinis rangovas – įmonė „Irdaiva“, ir technologai. Šie rūpinosi, kad automobiliams prižiūrėti būtina įranga būtų tinkamai sumontuota. Pavyzdžiui, keltuvams, skirtiems automobiliams pakelti, buvo įrengti atskiri pamatai, specialiai sustiprintos perdangos.

Panaudotos naujausios technologijos

Vizitinė pastato kortelė – aliuminio ir stiklo fasadai. 1992 metais įkurta bendrovė „Doleta“, kurios specializacija – medinių ir medžio bei aliuminio langų, žiemos sodų, fasadų ir durų gamyba, šiame objekte parengė darbo projektus aliuminio ir ventiliuojamiesiems fasadams įrengti, pagamino ir sumontavo aliuminio profilių fasadus, taip pat ventiliuojamąjį fasadą su kompozitine plokšte. Bendrovė šiame objekte pasiūlė nestandartinę aliuminio fasado sistemą (jos sumontuota 1850 kvadratinių metrų), taip pat pirmą kartą Lietuvoje panaudojo paslėpto tvirtinimo ventiliuojamojo fasado pakabinimo sistemą (sumontuota 3500 kvadratinių metrų).

„Alucoil“ – paslėpto tvirtinimo sistema – pasižymi gamybos išbaigtumu statybos procese. Šios sistemos fasadų kasetės pagamintos pagal iš anksto parengtą šabloną, įrengiant standumo briaunas. Sistemai suteiktas „Etag 034“ sertifikatas, skirtas ventiliuojamiesiems fasadams.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video