Šįmet trečiąsyk vyksiantis renginys „Co-urbanism“ bendram tikslui ir vėl suburs įvairių sričių atstovus, dirbančius miesto erdvių ir miesto bendruomenių plėtros srityse. Renginio metu jie galės pasidalyti patirtimi, iššūkiais ir poreikiais plėtojant viešąsias miesto erdves bei užtikrinant miestiečių dalyvavimą priimant sprendimus.
„Co-urbanism 2017“ vyks balandžio 7-ąją 13.30–19 val. konferencijų salėje „Swedbank“ būstinėje Konstitucijos pr., Vilniuje. Renginyje dalyvaus miesto erdvių kūrėjai ir bendruomenių įkvepėjai ne tik iš Vilniaus ir Kauno, bet ir Rygos, Gdansko, Stokholmo, Minsko ir Sankt Peterburgo.
Ne mažesnė šventė renginio dalyvių ir aktyvių vilniečių lauks balandžio 8 dieną 12 val. – Drakono pievoje (Krokuvos ir Giedraičių gatvių sankirta) startuos naujasis žaidimo „Urbingo“ sezonas. Žaidimo dalyviai bus kviečiami atrasti neregėtas istorinio rajono detales.
Sukurtas Lietuvoje, „Urbingo“ šiuo metu organizuojamas ir kituose miestuose – Minske, Alba Julijoje, Liverpulyje ir kt.). Pirmąją žaidimo versiją „Laimikis.lt“ skyrė medinėms Šnipiškėms, kaip aktyviai besikeičiančiam rajonui. Žaidime gali dalyvauti ir subūrę savo komandą, ir atėje be jos. Žaidimas truks apie valandą.
Kadangi šiais metais „Co-urbanism 2017“ renginys sulaukė nemažai dėmesio iš Baltijos jūros regiono urbanistų, konferencijos kalba – anglų.
Pranešėjai dalysis praktiniais metodais vystant miesto erdves kartu su gyventojais, neformalaus ugdymo metodais ir kultūriniai projektais, orientuotais į aktyvų miesto pažinimą, kūrybiniais eksperimentais viešosiose erdvėse ir savo įžvalgomis apie opiausias miesto problemas bei iššūkius.
Tarp šių metų dalyvių – metodai ir įžvalgos iš praktikų: Tomo S. Butkaus, kuris plėtoja neformalaus ugdymo metodus, skirtus miesto pažinimui, grupės „Kurk Lietuvai“ – Eugenijaus Kaminskio ir Ievos Nagytės, surinkusių vietokūros atvejus Lietuvoje, Vitos Gelūnienės ir airių kilmės menininko bei kuratoriaus Edo Carrollio, įgyvendinančių vis naujas kūrybines iniciatyvas Šančiuose, projekto „Gatvės gyvos“ įkūrėjo Alberto Kazlausko, sukūrusio daugybę maršrutų alternatyvioms ekskursijoms Vilniuje.
Vilniuje svečiuosis keletas Rygos urbanistų ir kultūros inovatorių: „Urban Institute Riga“ vadovas Jonas Büchelis bei apleistų pastatų gaivintojas Kaspars Lielgalvis. Savo idėjomis dalysis miesto žaidimų kūrėjai iš Minsko ir Sankt Peterburgo.