Pasidalykite straipsniu

Play Video

Išskirtinius nekilnojamojo turto projektus kurianti bendrovė „Citus“ Vilniaus Burbiškių rajone valdo mažaaukščių daugiabučių projektą „Miško ardai“, kuris dar nebaigtas, tačiau jau spėjo sulaukti didelio susidomėjimo ir pripažinimo.

Tai ne pirmas projektas, kai „Citus“ bendradarbiauja su „Vilniaus architektūros studija“. Prieš tai ši architektų studija projektavo kitą mažaaukštės statybos daugiabučių projektą Vilniuje – „Neries ardus“, pripažintą geriausiu būsto projektu Baltijos šalyse ir Lietuvoje.

170 ha ploto Burbiškių miško prieglobstyje, buvusios karinių raketų aptarnavimo bazės teritorijoje kylantys namai pirmiausia išsiskiria savo lokacija – sklypas yra arti miesto centro, bet kartu naujasis kvartalas apsuptas brandaus miško ir iš jo čiulbančių paukščių, tarsi įformuotas į kalnuotą slėnį. Kvartalas vystomas itin patogioje vietoje, netoli sostinės centro, patogioje lokacijoje susisiekimo atžvilgiu – šalia aplinkkelis, Eišiškių plentas.

MArdai 013
misko ardai

„Miško ardai“ jau spėjo pelnyti apdovanojimą – Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija vystomą kvartalą apdovanojo kaip geriausią ateities projektą.

Architektai kaip pagrindinį „Miško ardų“ akcentą įvardija itin atraktyvų 1 ha ploto vidinį kiemą, kuriame bus įrengta net 14 pramogų ir laisvalaikio erdvių: grilių zona, vaikų karstyklės, kupolas, baseinėlis, amfiteatras, stalo tenisas ir kita. Vidinio kiemo takų sistema specialiai pritaikyta sukti ratus mamoms su vežimėliais.

Play Video

„Buvo nuspręsta statyti mažaaukščius daugiabučius su dideliais balkonais ir terasomis. Tokio dydžio balkonų Vilniuje rasti sunku. Mums buvo svarbu išlaikyti didelius atstumus, kad gyventojai neturėtų žiūrėti vieni kitiems į langus.

Kai gavome projektuoti šį sklypą, jame buvo daug pastatų – bunkeriai, angarai ir kt. Tai davė kūrybinio potencialo įgyvendinti kažką įdomaus. Pagalvojome, kad tokioje nestandartinėje vietoje sukursime išskirtinę architektūrinę išraišką. „Miško ardų“ vieta labai unikali, sklypas netoli centro, su automobiliu iki senamiesčio nuvažiuoti gali per kelias minutes, bet miško apsuptis ir šlaitai tave taip atskiria nuo miesto, kad, atrodo, tu – visai ne Vilniuje.

Norėjome, kad čia atsikėlęs žmogus jaustų, kad gyvena miško apsuptyje, o ne miesto centre. Buvo sugalvota pastatus statyti toliau vieną nuo kito. Kūrėme individualių vilų stiliaus, mažų daugiabučių kvartalą. Aplinkinis miškas – didelis, yra daug pažintinių takų, žmonės čia laipioja kalnais, bėgioja. Čia tikrai yra, ką veikti“, – sako architektė Lijana Jančytė.

 

MArdai 005 1
misko ardai
misko ardai
Play Video

Nuo pat pradžių „Miško ardų“ kvartalas vystėsi, remiantis indvidulių namų idėja, kur kiekvienas savininkas turi savo sklypą, žemės gabaliuką ar bent terasą-balkoną.

misko ardai

Kvartalas pirmuosius naujakurius pasitinka šūkiais „Atostogos namuose kasdien“ ir „Namai, kur lengva gyventi sveikai“. Tai atliepia supančią gamtą ir holistinę sveikos gyvensenos, sveikų namų sampratą.

misko ardai burbiskes

„Buvome pirmieji, vystantys gyvenamųjų namų kvartalą tikrame miške žmonėms, ieškantiems ramybės, kitos gyvenimo kokybės, nepabėgant toli nuo Vilniaus miesto centro“, – sako „Citus“ atstovė Irma Arlauskienė.

Play Video

Projektas vystomas trimis etapais. Pirmojo etapo butai parduoti ir žmonės čia jau keliasi gyventi. Antrajame vyksta statybos – jame rezervuota daugiau kaip 80 proc. būstų.

image00007
Misko ardai web 002 IMG 0616 HDR Edit

Burbiškių miško pašonėje vystant „Miško ardų“ kvartalą, atiduodama duoklė ir gamtai – statybų metu naudojami tvarūs sprendimai. Pastatų statybos procese didesnis dėmesys skiriamas natūralioms medžiagoms, kad būtų kuo mažiau plastiko ar kitų šalutinių medžiagų.

Sklype ir jį organizuojant panaudota nedaug kietų dangų, fasaduose vyrauja natūralios medžiagos – medis ir klinkeris, o lietaus vanduo infiltruojamas po žeme esančiuose rezervuaruose.

misko ardai citus

Pasidalykite straipsniu