Top Baneris

Metalo konstrukcijų gamintojai plečia veiklą – įsigijo inžinerinių paslaugų įmonę

2018 gegužės 29 d.
Teodoro Biliuno nuotr.2 peikko
Pasidalykite straipsniu

Kaune veikianti Suomijos kapitalo gelžbetonio jungčių ir statybinių kompozitinių konstrukcijų gamintoja „Peikko Lietuva“ plečia savo veiklą. Bendrovė įsigijo Vilniuje įsikūrusią inžinerinių paslaugų įmonę „ASD Konstrukcijos“ ir kuria padalinį šiame mieste.

„Pasaulyje, o ypač mums artimoje Skandinavijos rinkoje, yra didelis modernių kompozitinių konstrukcijų projektavimo pajėgumų trūkumas, jaučiamas nuolatinis inovatyvių sprendimų poreikis. Norint juos pasiūlyti, reikia stipraus inžinerinio potencialo. Nauja inžinierių komanda sustiprins „Peikko“, kaip kompozitinių konstrukcijų tiekėjo, pozicijas. Vilniaus padalinio veikla bus orientuota į eksportą, užsienio rinkas“, – sakė bendrovės „Peikko Lietuva“ direktorius Paulius Bulota.

Pasak bendrovės vadovo, naujasis padalinys ne tik padidins „Peikko Lietuvos“ projektavimo pajėgumus, bet ir suteiks galimybę siūlyti inžinerines paslaugas kitoms „Peikko group“ įmonėms. Projektavimo paslaugos bus teikiamos ir tiesiogiai „Peikko“ klientams, kuriems reikia modernių sprendinių gelžbetoninių konstrukcijų projektavimui BIM (angl. Building Information Modeling) aplinkoje. Vilniaus padalinį, kuriame šiuo metu dirba devyni inžinieriai, artimiausiu metu ketinama plėsti.

Bendrovė plėtrą vykdo jau ne pirmus metus. 2017-uosius „Peikko Lietuva“ vadovas vadina spartaus augimo metais ir vertina itin palankiai – sėkmingai įgyvendinti visi suplanuoti investiciniai projektai, darbuotojų skaičius išaugo nuo 200 iki 300, dvigubai išplėsta inžinierių komanda, o pasiekta apyvarta lyginant su ankstesniais metais padidėjo beveik 30 proc. ir sudarė 22,2 mln. Eur.

„Vienas svarbiausių sėkmės faktorių – geras „Peikko“ grupės vardas Skandinavijos ir Baltijos šalių rinkose. Suomijoje įmonė dirba jau daugiau nei 50 metų, daug dėmesio skiriama klientų poreikiams, gaminiai nuolat tobulinami, kad atitiktų naujausias statybų rinkos tendencijas. Didelės įtakos turėjo ir pastaruoju metu gana aktyvi statybų rinka“, – pasakojo P. Bulota.

Planuojama, kad šiais metais „Peikko Lietuva“ apyvartos augimas bus dar didesnis ir ji pasieks 30 mln. Eur. Per artimiausius keletą metų „Peikko“ grupė planuoja padidinti apyvartą nuo 170 mln. Eur (2017 m.) iki 250 mln. Eur (2020 m.). Lietuvoje įsikūręs įmonės padalinys turės didelės įtakos šių rezultatų pasiekimui, nes gamybos apimtys yra vienos didžiausių iš visų šalių, kuriose veikia „Peikko group“ priklausančios gamyklos (didesnės gamybos apimtys tik Suomijoje ir Slovakijoje).

2017 m. Kaune atidaryta jau trečioji „Peikko“ gamykla mūsų šalyje buvo didžiausia grupės investicija per penkerius metus. Naujos gamyklos statyboms ir įrengimui iš viso skirta 9 mln. Eur investicijų – 4 mln. Eur pastato statyboms ir 5 mln. Eur naujausiai įrangai.

„Džiaugiamės, kad plėtrai pasirinkta būtent Lietuva. Kitose Europos šalyse esančių gamyklų plėtra vykdoma iš turimų resursų, tad investicija grupės lygmeniu mums leido per metus stipriai ūgtelėti. Vertinant gamybos apimtimis, Lietuva yra sparčiausiai augantis padalinys „Peikko“ grupėje“, – teigė įmonės vadovas.

Kaune taip pat startavo tyrimų ir plėtros (angl. Research and development, R&D) veiklos. Pasak P. Bulotos, „Peikko group“ vertina Lietuvos specialistus ir džiaugiasi galėdami čia rasti profesionalų, kurie bendraudami su tyrimų centrais ir aukštosiomis mokyklomis, padėtų tobulinti turimus bei kurti naujus produktus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video