Top Baneris

Metalas suteikia laisvę eksperimentuoti

2019 vasario 13 d.
metaliniai baldai, metalo ir stiklo pertvaros, interjero elementai
Leono Garbačausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Mažosios bendrijos (MB) „Piritas“ komanda įrodė – metaliniai baldai, metalo ir stiklo pertvaros ar įvairiausi interjero elementai gali būti ir estetiški, ir funkcionalūs. Nenuostabu – metalą vis dažniau atranda tiek individualių būstų savininkai, tiek visuomeninių interjerų projektuotojai.

Unikalaus dizaino metalinės kėdės, valgomojo stalai, kavos staliukai, barai, suolai, lentynos, šviestuvai, drabužių kabyklos – ne viskas, ką gali pasiūlyti „Pirito“ komanda. Ji pirmoji Lietuvoje ėmėsi projektuoti, gaminti ir montuoti stiklo ir metalo pertvaras, ilgainiui tapusias mažosios bendrijos vizitine kortele. Jas specialistai montuoja kone kiekvieną dieną – butuose, individualiuose namuose, biuruose, kavinėse, restoranuose. Nemaža dalis jų iš Lietuvos pasklido Švedijoje, Norvegijoje, Belgijoje ar Didžioje Britanijoje.

Pagrindinė tokių pertvarų funkcija – suskaidyti erdves, neužgožiant šviesos ar vaizdo pro langą. Pertvaros gali būti stacionarios, stumdomosios, varstomosios. Jų spalvos parenkamos dominuojančios ar derančios prie aplinkos. Klientai noriai renkasi juodą ar baltą, tačiau specialistams konstrukcijas milteliniu būdu yra tekę dažyti ir rožine spalva ar palikti nedažytas, tik nulakuotas. Galima rinktis pertvarų dydžius, langelių skaičių, tankį, skaidrų, matinį, raštuotą ar tonuotą stiklą.

Norbert Tukaj nuotr.

Norbert Tukaj nuotr.

Nors metalas, kaip ir betonas, laikomas industrinio interjero atributu, metalo gaminiai šiandien puikiai derinami moderniame, klasikiniame ar skandinaviškame interjere. Kartais, anot MB „Piritas“ direktoriaus Gedimino Krištopaičio, netgi ten, kur nė nesitiki.

Ne tik pertvaros, bet ir tvirti bei ilgaamžiai metaliniai kavos staliukai gaminami pagal klientų norus, todėl, pabrėžė pašnekovas, niekada nebus identiški.

Kaip vieną įdomiausių įgyvendintų projektų MB „Piritas“ vadovas minėjo optiką „Friends & Frames“ (architektai Petras Išora ir Ona Lozuraitytė) sostinės Vokiečių gatvėje. Čia „Pirito“ komanda įrengė metalines lentynas, ant kurių sudėti akiniai, palanges, lentynų laikiklius iš poliruoto nerūdijančiojo plieno. Dar vienas „Pirito“ pagamintas įspūdingas baldas – „Ali šokoladinėje“ sostinėje. Metalo ir stiklo pertvaros itin mėgstamos viename pasaulinio tinklo viešbučių – jos įrengiamos viešose viešbučio erdvėse.

MB „Piritas“ direktorius patvirtina: jiems vienodai svarbūs ir nedideli, ir ilgalaikiai, ne vieną mėnesį besitęsiantys projektai.

Dariaus Petrulaičio nuotr.

Dariaus Petrulaičio nuotr.

Daugiau informacijos:
info@piritas.lt
www.piritas.lt
https://www.facebook.com/MBPiritas

Dirbtuvių adresas:
Rodūnios kelias 11, Vilnius

piritas logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video