Top Baneris

„Merko statyba“ klos pamatus vėjo jėgainėms prie Mažeikių

2021 liepos 27 d.
merko statyba vejo jegaines
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

UAB „Merko statyba“ pagal pasirašytą sutartį su Vokietijos įmone „Nordex Lithuania“ įrengs vėjo jėgainių parko pamatus Mažeikių rajone. Sutarties vertė viršija 7 mln. eurų.

Numatyta įrengti 14 vėjo elektrinių pamatus. UAB Merko statyba darbai šiame projekte – pastatyti vėjo jėgainių pamatus, t. y. iškasti pamatų duobes, įrengti polių bei pamato pagrindą ir kita. Darbus planuojama baigti 2022 m. I ketvirtį. 

„Labai teigiamai vertinu verslo įmonių siekį kuo daugiau elektros energijos gauti iš atsinaujinančių šaltinių, kurių poveikis aplinkai – minimalus. Man svarbu, kad prie to prisideda ir MERKO, statydama Lietuvoje šiuos vėjo jėgainių parkus. Taip pat malonus ir faktas, kad įmonė „Nordex Lithuania“ įvertino mūsų sukauptą patirtį ir pakvietė realizuoti šį projektą Mažeikių rajone“, – sakė Saulius Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius.

„Litgrid“ duomenimis, Lietuvoje iš viso instaliuota 540 MW galios vėjo elektrinių ir tai yra beveik 60 proc. visos atsinaujinančių energijos išteklių instaliuotos galios. Lietuva iki 2050 metų siekia 100 proc. šaliai reikalingos elektros energijos gaminti iš atsinaujinančių išteklių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video