Top Baneris

Medžių būklę Kauno gatvėse vertins trys ekspertai

2017 rugpjūčio 30 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Iškirtusi kelis šimtus medžių, Kauno savivaldybė persigalvojo – pradedant remontuoti A. Mickevičiaus ir V. Putvinskio gatves bus kertami tik tie medžiai, kuriuos rekomenduos ekspertai. Jie įvertins daugiau kaip pustrečio šimto ten augančių liepų, kaštonų ir klevų.

Buvo skelbta, kad Kauno miesto savivaldybė įvertinti medžių būklę viešųjų pirkimų būdu pasirinko miškotyros mokslų daktarą, A. Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto lektorių Julių Bačkaitį. Teisę atlikti tokias ekspertizes Lietuvoje turi tik 24 specialistai, kurie yra įtraukti į Aplinkos ministerijos patvirtintą rekomenduojamų želdinių būklės ekspertų sąrašą.

Pasigirdus nuogąstavimams, esą vieno eksperto nuomonės gali būti per maža, nuspręsta pakviesti dar du specialistus – Lietuvos dendrologų draugijos pirmininką Arvydą Rutkauską bei Arboristikos centro vadovą Algį Davenį. Pastarasis yra Lietuvos atstovas Europos Sąjungos arboristų taryboje.

Netrukus darbus pradėsianti trijų ekspertų grupė apžiūrės bei įvertins A. Mickevičiaus ir V. Putvinskio gatvėse augančius medžius bei savo išvadoje pateiks ekspertinius vertinimus apie kiekvieno jų būklę. Tai nulems, kurie medžiai liks ir toliau žaliuoti, o kuriuos teks pakeisti naujais sykiu tvarkant ir važiuojamąją gatvių dalį bei greta nusidriekusius šaligatvius.

Šiuo metu A. Mickevičiaus gatvėje auga 130 medžių, iš kurių 29 – jauni medeliai. Tuo tarpu V. Putvinskio gatvėje yra 134 medžiai (iš jų 13 – jauni). Vietoj senų ir sergančių medžių šiose gatvėse bus pasodintos 10–15 metų, iki 7 metrų aukščio „Rancho“ veislės liepos, pritaikytos augti miesto sąlygomis. Tokie medžiai spalio mėnesį bus pasodinti ir Vytauto prospekte (apie 250), Miško gatvėje (apie 120) ir kitose miesto gatvėse.

Kitą savaitę Kauno miesto savivaldybė ketina pasirašyti trišalę bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos dendrologų draugija bei Arboristikos centru dėl klausimų, susijusių su želdynų priežiūra ir atnaujinimu.

Kauno miesto savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video