Top Baneris

Medis architektūroje šių dienų akimis

2021 spalio 1 d.
architektura medis
Justės Pečiulytės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Šį rudenį Architektūros kokybės vystymo asociacija kviečia klausytojus stabteli ties fizine aplinka ir kartu su žymiais Lietuvos ir užsienio architektais pasidomėti, kada materija tampa architektui it molis skulptoriui?

Nuo 2021 m. rugsėjo pabaigos iki gruodžio mėnesio pradžios vyksta 5 nuotolinių paskaitų ciklas „Materija kaip kūrybinis instrumentas architektūroje“. Šiomis paskaitomis norime paakinti architektus profesionalus ir jos mylėtojus įdėmiau pažvelgti į materiją, ieškoti atsakymų, kuri medžiaga labiausiai tiktų konkrečiai idėjai įgyvendinti? Kame slypi vienos ar kitos medžiagos stiprybė ir grožis? Kaip galima šias savybes atskleisti, kad mūsų visų aplinka taptų nors truputį empatiškesnė ir turiningesnė? Juk medžiaga – neatsiejama architektūrinės raiškos priemonė, todėl ekonominis (taupumo) kriterijus neturėtų tapti prioritetu. Priešingai, materija gali būti ir galingas įkvėpimo, eksperimentų šaltinis architektų kūryboje. Daugiau apie ciklą skaitykite čia.

Ciklą, kurio partneris yra žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt ir kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, sudaro 5 paskaitos: „Lietuvos betono architektūra: kultūrinė vertė ir atnaujinimo iššūkiai“ (arch., hum m. dr. A. Černauskienė), „Architektūrinės detalės ir medžiagos“ (arch., VGTU prof. A. Ambrasas), „Istorinės aplinkos ir materijos padiktuota“ (arch. G. Prikockis), „How to choose materials for the benefit of architecture?“ (arch., prof. S. J. Rintala) ir „Medis šiuolaikinės architektūros formų paieškoje“ (arch., VGTU doc., hum. m. dr. A. Gabrėnas).

Antroji ciklo paskaita vyks 2021 m. spalio 13 d. 11.00 val.

Joje architektas, hum. m. dr. Arnoldas Gabrėnas gilinsis į medienos naudojimą šiuolaikinėje architektūroje: „Medis šiuolaikinės architektūros formų paieškoje“. Pasak jo, Medis architektūroje reikšminga ir universali kūrybos medžiaga. Sunku rasti kitą tokią, kuri daugybe pavidalų būtų labiau susijusi su Lietuvos kultūra ir istorija. Šiandien, kai iš architektūros tikimasi vis daugiau, medis vis dažniau prisimenamas kaip medžiaga leidžianti mūsų kūriniuose jaustis geriau. Tai materija, kuri ypač paranki kuriant ne tik tvaresnę, bet ir empatiškesnę žmogaus gyvenamąją aplinką.

Paskaitoje laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, politikai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ateičiai.

DATA: visi besidomintys kviečiami paskaitas žiūrėti nuotoliniu būdu 2021 m. spalio 13 d., trečiadienį, 11.00 val. (registracija nuo 10.30 val.).

TRUKMĖ: 2 ak. val.

VIETA: paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu).

Renginys nemokamas. Registracija būtina.

Programa:
10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje;
11.00-12.30 „Medis šiuolaikinės architektūros formų paieškoje“ (lekt. architektas, hum. m. dr. Arnoldas Gabrėnas);

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.
Partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt.
Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Paskaitos vizualų autorė Justė Pečiulytė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video