Top Baneris

Medinukas Užupyje bus restauruojamas

2017 gegužės 31 d.
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Griūvantis senosios medinės architektūros pavyzdys – sostinės Polocko gatvėje 52 numeriu pažymėtas pastatas, kurį perėmusi savivaldybė svarstė parduoti aukcione, bus grąžinamas visuomenei. Šiandien sostinės taryba paskelbė restauruosianti namą Užupyje. Į Kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktas medinukas bus pritaikytas visuomenės poreikiams – svarstoma, kad restauruotame pastate galėtų įsikurti kultūrinių mainų su Baltarusija centras, Užupio biblioteka ar kitas bendruomenės traukos objektas.

Buvęs gyvenamasis namas adresu Polocko gatvėje yra unikalios medinės architektūros pavyzdys Vilniuje. Šiuo metu jis yra avarinės būklės, todėl sostinės savivaldybė šiais metais teiks paraišką atnaujinimo darbų finansavimui gauti. Planuojama, kad restauravimo darbams bus skirta apie 1,6 mln. eurų.

Polocko g. 52 pastatas pradėtas statyti dar 1876 metais. Tai – ypatingos architektūrinės vertės medinis pastatas, puoštas menine drožyba, kuriai Vilniuje neprilygsta joks kitas medinis paminklinis namas. Jame tarpukariu gyveno visuomenės ir kultūros istorijai svarbios asmenybės – menininkai Konstantinas Markovskis, Jadvyga Minska, rašytoja Sofija Bykova, lankėsi tapytojas Ferdinandas Rusčicas ir fotografas Janas Bulhakas. Namas 2006 metais buvo įtrauktas į Kultūros vertybių registrą.

Lietuvos dailės istorikų draugija dar 2012 metas išsakė nuogąstavimus, jog atgijęs dėmesys Vilniaus medinei architektūrai, formuojančiai nepakartojamą Žvėryno, Užupio ir kitų istorinių Lietuvos sostinės dalių peizažą, daugelio vertingų pavyzdžių gali nebeišgelbėti. Lietuvos dailės istorikų draugijai dar tuomet didelį nerimą kėlė šio pastato būklė.

Darnaus vystymosi centro vadovas Liutauras Stoškus prieš kurį laiką kvietė prisidėti visus, kas turi idėjų dėl jo panaudojimo visuomenės poreikiams, tuos, kas savo idėjomis ir laiku norėtų dalyvauti įgyvendinant projektą arba nori sekti procesą ir būti informuoti apie jo eigą.

Pagal Vilniaus savivaldybės ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video