Top Baneris

Medinėje Ceikinių bažnyčioje – gaisras

2016 balandžio 5 d.
vpgt.lt nuotr.
vpgt.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien pranešta apie gaisrą dar viename istoriniame pastate – medinėje Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčioje Ceikiniuose, Ignalinos rajone. Nors bažnyčia nėra įtraukta į Kultūros vertybių registrą (KVR), tačiau jame yra įrašyti vertingi joje esantys meno kūriniai: paveikslas „Miręs Kristus su klūpančiu šalia angelu“, skulptūra „Nukryžiuotasis“, vertingos bažnyčios dalys – centrinis bažnyčios altorius ir šoniniai altoriai.

Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė bažnyčios stogas, vėliau ugnis išplito ir į bažnyčios vidų. Ugniagesiams pavyko išsaugoti šalia bažnyčios stovinčią varpinę ir dalį bažnyčios turto.

Ceikinių bažnyčia pastatyta apie 1675 metus. 1773-aisiais Mikalojus Šmigelskis pastatė naują medinę bažnyčią, o klebonas Bronius Laurinavičius 1947 metais ją išplėtė. Mediniai maldos namai – liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, su bokšteliu. Maldos namuose įrengti 5 altoriai. Šventoriuje stovi 13 aukštų medinė varpinė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai religinės paskirties pastatuose kilo 6 gaisrai, iš jų 2 gaisrai kilo bažnyčiose (Tauragėje ir Kaune) bei 4 gaisrai kituose religinės paskirties pastatuose. Po du gaisrus kilo dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi bei dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimų, gedimų ir po vieną gaisrą – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų bei dėl padegimų.

Remiantis penkerių metų gaisrų statistika, vidutiniškai per metus kyla 3 religinės paskirties pastatų gaisrai.

Apie sunkiai sprendžiamas gaisrinės saugos problemas paveldo objektuose –
Po gaisrų paveldo objektuose – kompromisų paieškos


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video