Top Baneris

Mažeikiuose numatoma 641 mln. eurų investicija: modernizuos naftos perdirbimo gamyklą

2021 spalio 29 d.
mazeikiu naftos gamykla
„Orlen“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdoma vienintelė Baltijos šalyse naftos perdirbėja „Orlen Lietuva“ pasirašė sutartį su Londone įsikūrusia energetikos paslaugų bendrove „Petrofac Ltd.“ dėl giluminio naftos perdirbimo įrenginio Mažeikiuose modernizavimo. 

Bendra investicijų vertė sieks 641 mln. eurų, per Varšuvos biržą pranešė „Orlen“.  

„Petrofac“ pasiūlymas konkurse pasirodė geriausias. „Orlen“ skaičiavimais, įvykdžius investiciją „Orlen Lietuva“ veiklos EBITDA pelnas kasmet padidės apie 68 mln. eurų“, – rašoma pranešime. 

Darbus numatoma baigti iki 2024 metų pabaigos. 

Rangovo pasirinkimą tikrino Lietuvos vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija.

Pasak pranešimo, tai kol kas didžiausias investicinis projektas Lietuvoje per „Orlen“ veiklos istoriją nuo 2006 metų. Jis didins Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos pelningumą ir prisidės prie regiono energetinio saugumo stiprinimo.

Apie penkerių metų strateginį planą ir patvirtintą 641 mln. eurų investicijų projektą „Orlen Lietuva“ pranešė dar spalio pradžioje, kai įmonėje lankėsi prezidentas Gitanas Nausėda.   

Lenkijos vicepremjeras Jacekas Sasinas tuomet sakė, jog nauji laikai ir su energetikos transformacija susiję nauji iššūkiai reikalauja modernizuoti infrastruktūrą.

„Orlen“ prezidentas Danielis Obajtekas teigė, kad 2006 metais koncerno įsigytą gamyklą yra būtina modernizuoti. Pasak jo, projektas nuo 72 proc. iki 84 proc. padidins naftos produktų perdirbimo efektyvumą, todėl bendrovė tą patį produktų kiekį galės gauti iš 20 proc. mažesnio naftos žaliavos kiekio.

„Tai yra didžiulis viso gamybos proceso optimizavimas, (…) kuris yra būtinas norint aprūpinti Lenkijos rinką, nes šalyje turime kuro deficitą ir dalį jo importuojame iš kitų krypčių. Ši didžiulė investicija leis mums optimizuoti naftos perdirbimo gamyklą ir leidžia kurti tam tikrų naftos perdirbimo gamyklų kompetenciją“, – Mažeikiuose spalio pradžioje aiškino D. Obajtekas.

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video