Top Baneris

„Maxima LT“ logistikos centro statybos įsibėgėja: įkasta simbolinė laiko kapsulė

2023 birželio 15 d.
maxima logistikos centras1
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Maxima LT“ oficialiai pradėjo logistikos centro statybas – pastato pamatuose įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms, simbolizuojanti darbų startą. Vilniuje, šalia Lentvario statomo projekto bendras plotas sudarys 43 tūkst. kv. m, rašoma pranešime spaudai.

„Naujasis logistikos centras yra labai svarbus žingsnis „Maximai LT“. Tai centras, į kurį bus perkeltos visos šviežios prekės, kurias tinklas dabar gauna iš 5 temperatūrinių logistikos centrų. Čia dirbs 450 žmonių, iš kurių – 200 nauji kolegos. Planuojame, kad jau 2024 metų pabaigoje iš naujojo logistikos centro išjudės šviežias maistas į visas „Maxima“ parduotuves Lietuvoje. Neabejoju, kad šio projekto naudą pajus visi mūsų pirkėjai“, – teigia Jolanta Bivainytė, „Maxima LT“ Generalinė direktorė.

Sprendimai, kuriais mažins poveikį aplinkai

Planuojama, kad didžiąją dalį reikiamos elektros energijos naujajam logistikos centrui pagamins įrengiama saulės elektrinė, o dalį šilumos energijos sugeneruos modernūs, aplinkai palankesni šaltnešiai, įrengiami šaldymo patalpose – sandėlių šaldymo metu išskirta šilumos energija bus naudojama kitų patalpų šildymui.

Pastatas suprojektuotas ir statomas diegiant modernius sprendinius ir technologijas, kurios sumažins poveikį aplinkai, leis taupiau ir efektyviau naudoti energiją, pasitelkti atsinaujinančius energijos išteklius. Drauge diegiami inovatyvūs valdymo sprendimai leis pasiekti didesnį visos tiekimo grandinės efektyvumą: produktus ilgiau išlaikyti šviežius bei užtikrinti klientams dar geresnę jų kokybę, supaprastinti produktų priėmimo procedūras, sutrumpinti jų pristatymo laiką į parduotuves bei užtikrinti, kad užsakytos prekės parduotuves pasieks vienu pristatymu – tai leis sumažinti sunkiasvorių automobilių srautą.

Logistikos centras statomas Vilniaus miesto teritorijoje, skirtoje plėtoti pramonės ir sandėliavimo objektus. Apie 85 proc. sunkiojo transporto parkavimo vietų įrengiamos logistikos centro vidinėje teritorijoje, kad gyventojai turėtų kuo mažesnį kontaktą su aptarnaujančiu transportu. Logistikos veiklos zona nuo gyvenamųjų teritorijų bus atskirta žaliąja zona.

„Maxima LT“ logistikos centras aptarnaus visas prekybos tinklo valdomas parduotuves (šiuo metu 248) ir gamybos cechus, investicijos sieks apie 70 mln. eurų.

Statybų leidimas „Maximos LT“ logistikos centrui išduotas šių metų kovą, centrą projektavo bendrovė „Kita kryptis“, statybos darbus įgyvendina UAB „Baltijos pašvaistė“ ir UAB „Fegda“ bei kiti partneriai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video