Top Baneris

Maudynės jūros vandenyje – ištisus metus

2017 sausio 16 d.
palangatic.lt nuotr.
palangatic.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Palanga maudynėms jūros vandenyje netrukus kvies ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku. Vyriausybė apsisprendė Palangos miesto savivaldybei perduoti jūros vandens siurblinę ir inžinerinius įrenginius, o ši planuoja jūros vandenį tiekti kurorte veikiančioms sveikatinimo, gydymo bei apgyvendinimo įstaigoms.

Iš dar sovietmečiu įrengtos siurblinės daugiau nei 5 kilometrų ilgio vamzdynu jūros vanduo ilgą laiką buvo tiekiamas į tuo metu gausiai lankomus „Jūratės“ ir „Lino“ baseinus bei vyriausybinius poilsio namus „Auska“. Ilgainiui palei krantą bei per miestą po žeme nusidriekusi trasa tapo nebeeksploatuojama, galimybė pasimėgauti jūros vandens baseinu liko tik „Auskoje“.

Siekdama sudaryti sąlygas verslui kuo plačiau naudoti jūros vandenį, Palangos valdžia kreipėsi į Vyriausybę prašydama perduoti šią siurblinę savivaldybei. Palangiškiai pasiruošę investuoti į pasenusius įrenginius, atnaujinti jūros vandens tiekimą, o sukurtąja infrastruktūra pasiūlyti naudotis kurorto įstaigoms – prie trasos galėtų jungtis visos to pageidaujančios sveikatinimo, gydymo įstaigos, kurorto viešbučiai bei SPA centrai.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs, jog atnaujinus jūros vandens tiekimą minėtąja trasa ir sudarius galimybes kurorto įstaigoms kuo plačiau naudoti jūros vandenį gydymo, rekreacijos ir turizmo tikslais, Palanga ne tik mažintų sezoniškumą, bet ir pabrėžtų savo kaip pajūrio kurorto išskirtinumą. Beje, Palangos miesto strateginiame plane kaip vienas iš prioritetų įrašytas kurorto patrauklumo didinimas, sukuriant palankias sąlygas verslo ir turizmo paslaugų plėtrai, plėtojant rekreacinę ir turizmo infrastruktūrą.

Objektą valdyti planuojama patikėti savivaldybės valdomai bendrovei „Palangos vandenys“, kuri vykdytų ir techninius vamzdyno atnaujinimo darbus. Šios įmonės direktorius Virgilijus Beržanskis sako, jog perėmus trasą pirmiausia bus atlikta vamzdynų būklės analizė, tuomet ir paaiškės reikiamų investicijų dydis.

Palangos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video