Top Baneris

Marijampolės regionui – modernus praktinio mokymo centras

2014 gruodžio 6 d.
Pasidalykite straipsniu

Marijampolės profesinio rengimo centras (MPRC) vienintelis ne tik Marijampolės apskrityje, bet ir visoje Lietuvoje rengia melioracijos transporto sektoriaus specialistus. Ne mažiau paklausios šioje mokykloje automechanikų, kelių statybos ir priežiūros darbuotojų mokymo programos. Pastarosios mokymo programą ir standartus parengė patys centro darbuotojai – irgi pirmieji šalyje. 

Kelių statybos ir priežiūros darbuotojai bei melioratoriai Marijampolės apskrityje itin paklausūs dėl šalia tiesiamo geležinkelio „Rail Baltica“ ir nuolat rekonstruojamos magistralės „Via Baltica“. Prieš ekonominę krizę buvusi populiari apdailininko specialybė, anot MPRC direktoriaus Vido Juozo Šalaševičiaus, pastaraisiais metais daugiau moksleivių nepritraukia net ir vykdant daugiabučių modernizaciją.

Įgyvendinus Europos Sąjungos (ES) lėšomis remiamą projektą „Žemės ūkio technologijų ir melioracijos (kelių statybos / remonto) transporto darbuotojų sektorinių praktinio mokymo centrų sukūrimas bei praktinio mokymo plėtra Marijampolės profesinio rengimo centre“, MPRC praėjusį mėnesį atidaryti du modernūs sektoriniai praktinio mokymo centrai: Žemės ūkio technologijų darbuotojų rengimo ir Melioracijos (kelių statybos, remonto) transporto darbuotojų rengimo.
Projektas, kurio vertė – 14 mln. 550 tūkst. litų, pradėtas 2011-aisiais. 5 mln. litų suma buvo skirta mokomųjų dirbtuvių pastatui renovuoti (langams, lauko durims pakeisti, elektros įrangai, šildymo, vėdinimo sistemoms įrengti) ir aplinkai sutvarkyti, už 9 mln. litų nupirkta būsimiesiems specialistams ruošti reikalinga įranga: lengvieji ir krovininiai automobiliai, autobusai, kita naujausia žemės ūkio bei melioracijos transporto technika, taip pat kompiuterinė technika ir baldai.
Žemės ūkio technologijų specialistams ruošti įsigyti du traktoriai, kombainas. Kelių statybos ir priežiūros darbuotojams bei melioratoriams mokyti MPRC įsigijo ekskavatorių, plentvolį, krautuvą „Bobcat“. Marijampoliečiai pirmieji Lietuvoje nusipirko Anglijoje pagamintą daugiakaušį ekskavatorių, kurio vertė – daugiau kaip 1 mln. litų. Ekskavatoriuje sumontuota naujausia lazerinė nuolydžio reguliavimo įranga. Anot MPRC direktoriaus, moksleiviai, anksčiau praktinius įgūdžius tobulinę sovietine technika, noriai išbando moderniausią įrangą.
Naujajame praktinio mokymo centre mokysis viso regiono – Vilkaviškio, Kudirkos Naumiesčio, Alytaus – profesinių mokyklų ir skyrių mokiniai, melioratoriai, kelininkai, automobilių mechanikai, žemės ūkio specialistai, Marijampolės kolegijos studentai bei moksleiviai.
Nuo 2005-ųjų MPRC yra tarptautinės organizacijos Europos profesinio ir techninio mokymo forumo (ang. European Forum of Technical and Vocational Education and Training (EfVET) narys. Ši organizacija vienija visų ES šalių profesinio rengimo įstaigas. Moksleiviai kasmet stažuojasi Lenkijoje, Austrijoje, Danijoje. MPRC taip pat bendradarbiauja su suomiais, ispanais, portugalais.
Planuodamas naujas ar tobulindamas esamas mokymo programas, MPRC išklauso Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų, verslo bei teritorinės darbo biržos atstovų nuomonės. Tokio bendradarbiavimo rezultatas – iš daugiau kaip 600 centrą baigusių moksleivių praėjusiais metais darbo biržoje įregistruoti tik 39.
Regioninis MPRC įsteigtas 2000 metais.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video