Top Baneris

2015 liepos 1 d.
Pasidalykite straipsniu

Pirmasis apžvalgos bokštas pamaryje kiek daugiau nei prieš mėnesį atidarytas Drevernos kaime. Čia atvykę lankytojai vaizdingas apylinkes gali apžvelgti iš 15 metrų aukščio. Vienintelis tokio tipo statinys regione bus atviras visus metus.

Projektą pradėta įgyvendinti dar 2013 metais, pateikus paraišką finansavimui gauti. Įtikinti objekto reikalingumu nebuvo sunku, nes regione yra nedaug vietų, kur iš paukščio skrydžio galima pažvelgti į Kuršių marias. Šilutės rajone, Uostadvaryje, yra švyturys, į kurį galima patekti tik susitarus su savininku. Dar vienas švyturys yra Ventės rage, bet šiuo metu jis restauruojamas. Apžvalgos bokštas yra ir Rusnėje, bet jis nėra didelis ir aukščiu neprilygsta naujajam Drevernos apžvalgos bokštui.

Apžvalgos bokšto statybos darbus atliko bendrovė „Hidrostatyba“. Projektui įgyvendinti – apžvalgos bokštui pastatyti ir jo prieigoms sutvarkyti – iš Europos žuvininkystės fondo, valstybės biudžeto ir Žemės ūkio ministerijos skirta daugiau kaip 18 tūkst. eurų parama. Klaipėdos rajono savivaldybė papildomai suteikė dar beveik 48 tūkst. eurų.

Bokšto konstrukcija sudaryta iš erdvinių spragotųjų konstrukcijų elementų, t. y. pagrindinės juostos ir vidinė laiptų kolona suprojektuotos iš metalinių apvalių konstrukcinių vamzdžių, tinklelio elementai – iš metalinių kvadratinių konstrukcinių vamzdžių, o apžvalgos bokšto aikštelės sijos – iš metalinių lovinio profilio elementų. Apžvalgos aikštelė perdengta cinkuotomis presuotomis grotelėmis. Į apžvalgos aikštelę kylama spiraliniais laiptais. Jų elementai – cinkuotos presuotos laiptų aikštelės ir pakopos.

Atliekant darbus pirmiausia buvo įrengti kaltiniai poliniai gelžbetonio pamatai naudojant poliakalę, išbetonuotas rostverkas. Vėliau sumontuotos metalinės konstrukcijos: kolonos, sraigtiniai laiptai, turėklai, apžvalgos aikštelė. Bendrovės „Hidrostatyba“ specialistai sakė, kad visos atskiros detalės buvo gaminamos gamykloje ir atvežtos į statybvietę montuoti. Teritorijai sutvarkyti daug pastangų nereikėjo, nes norėta palikti kuo natūralesnę aplinką su žaliaisiais plotais, žvyro aikštele.

„Atsakingiausias darbas buvo tiksliai pagal projektą išbetonuoti virš žemės esančias gelžbetonio kolonas su inkariniais varžtais, nes ant jų reikėjo pritvirtinti metalines konstrukcijas. Dėl pamaryje vyraujančių didelių vėjų taip pat buvo sudėtinga montuoti aukštai esančias metalines konstrukcijas. Kelias dienas teko net nutraukti veiklą, tačiau apie du mėnesius trukusius darbus baigėme sėkmingai“, – sakė bendrovės „Hidrostatyba“ darbų vadovas Valdas Mejeris.

Į apžvalgos bokštą Drevernoje galima patekti bet kuriuo paros metu. Ateityje čia planuojama įrengti binoklį ir švyturio žibintą, padedantį orientuotis atplaukiantiems laivams. Tad įspūdžių bus galima patirti ne tik dieną, bet ir sutemus.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video