Top Baneris

„Mapei“ – praktiškos ir modernios betono grindų dangos

2020 gruodžio 23 d.
04 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0223 1
Norbert Tukaj nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vienas iš naujojo „Vinted“ biuro interjero akcentų – bendrosiose erdvėse įrengta dekoratyvinio betono liejamųjų grindų sistema „Mapei Ultratop“, kurią tiekė UAB „Velve M.S.T.“ – išskirtinis „Mapei“ statybinės chemijos atstovas Lietuvoje. Naudojant šią dangos sistemą, gaunami reprezentatyvūs, atsparūs, besiūliai grindų paviršiai, tinkami visų tipų gyvenamosioms, komercinėms, visuomeninėms ir kitos paskirties patalpoms. Sistema „Ultratop“ gali turėti tris efektus: gali būti nepoliruota („Ultratop Natural Effect“), poliruota („Ultratop Polished Effect“) ir mozaikinio betono („Ultratop Terrazzo Effect“).

Įrengiant cementines arba kitų tipų polimerines liejamąsias dangas „Ultratop“ ypač svarbu nepamiršti, kad galutinė tokių grindų kokybė labai priklauso nuo tvirto pagrindo. Prieš galutines dangas iš esmės netinkamas smėlbetonio pagrindas, kuris plačiai naudojamas prieš kito tipo apdailines dangas. Paprastai naudojant smėlbetonio pagrindus susiduriama su šiais apribojimais ir trūkumais: tai ilgas įrengto smėlbetonio pagrindo džiūvimo laikas, mažas mechaninis stipris, dozavimo klaidos mišinio gamybos metu, trūkiai ir kt.

Tais atvejais, kai susiduriame su pirmiau aprašytais iššūkiais, puiki alternatyva – greitojo betonavimo sistema „Topcem“. Būtent ji objekte leido ne tik gauti mechaniškai tvirtą pagrindą, bet ir dėl įrengimo paprastumo šiuos darbus rangovas galėjo atlikti be jokių papildomų apmokymų, nes procesas analogiškas smėlbetonio grindų įrengimui. Be to, sistema „Topcem“ leido sutaupyti nemažai laiko. Dėl greito džiūvimo ant šio tipo pagrindo „Ultratop“ ar kitų tipų liejamąsias grindis galima įrengti vos po keleto dienų, o su smėlbetoniu tektų laukti ne mažiau kaip 2–3 savaites.

18 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0247

„Dėl savo aukštų techninių parametrų ir estetinio vaizdo projektui pasirinkta sistema „Ultratop Natural Effect“. Tai gniuždymui, dėvėjimuisi ir trinčiai atspari 5–6 mm storio grindų danga. Naudojant šią grindų sistemą, sudaromas vientiso, lygaus paviršiaus efektas, kuris yra maksimaliai artimas pramoninio betono vaizdui. Dengiant ją specialiais apsauginiais sluoksniais, pasiekiamas puikus atsparumas vandeniui, nešvarumams, dėmėms. Tai supaprastina tokių grindų valymą ir kasdienę priežiūrą“, – pabrėžia UAB „Velve M.S.T.“ projektų vadovas inžinierius Artūras Ručinskas.

Visi sistemoje „Mapei Ultratop“ ir „Mapei Topcem“ naudojami produktai yra ekologiški ir nekenksmingi aplinkai. Pagrindiniai sistemos produktai turi ypač vertingą dokumentaciją – EPD (angl. Environmental Product Declarations). Šios gaminių aplinkos apsaugos deklaracijos pagrįstos produktų gyvavimo ciklo įvertinimu, apimančiu informaciją apie produkto ar paslaugos poveikį aplinkai. Šis sertifikavimas ypač aktualus šiuolaikiniu tvarios statybos laikotarpiu, kai į projektus vis dažniau įtraukiama sąlyga atitikti LEED V4 ir BREEAM reikalavimus.

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video