Top Baneris

VGTU makaronų tiltų statytojai pasauliniame čempionate – ketvirti

2017 gegužės 30 d.
VGTU nuotr.
VGTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pasauliniame turnyre „World Championship in Spaghetti Bridge Building 2017“ Vengrijoje dalyvavusi VGTU studentų komanda „Špikis“ užėmė 4-ąją vietą. Jų tiltas atlaikė 190,2 kg svorį. Be to, komanda apdovanota už inovatyviausią tilto konstrukcijos sprendimą ir paskelbta labiausiai pasižymėjusiu universitetu.

Lietuvos čempionate „Makaronų tiltai“ „Špikis“ irgi užėmė ketvirtą vietą, bet kvietimą vykti į tarptautinį čempionatą gavo kaip geriausiai pasirodžiusi universiteto komanda. Varžybų taisyklės paprastos: kiekviena komanda, sudaryta iš 1–4 narių, pasitelkusi 1 kg makaronų ir klijų, turi pastatyti tiltą, išlaikantį kuo didesnę apkrovą.

2011 metais startavęs su keturiomis VGTU Statybos fakulteto studentų komandomis ir 23 kg apkrovą išlaikiusiu stipriausiu tiltu, čempionatas evoliucionavo į du – moksleivių ir visos šalies didįjį čempionatą, kuriame susitinka geriausi tiltų iš makaronų statytojai.

Nuo praėjusių metų stipriausia studentų komanda laimi kelialapį į pasaulinį turnyrą „World Championship in Spaghetti Bridge Building“, šiemet vykusį gegužės 25 d. Budapešte.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video