Top Baneris

M.Pakalnis: vienas gražiausių Vilniaus pastatų virto vestuviniu tortu (2)

2021 lapkričio 13 d.
kraziu kolonija
J. Tumo-Vaižganto g. 7
Pasidalykite straipsniu

Statybos inspekcija penktadienį pranešė apie žymiajai Vilniaus Kražių kolonijai (Montvilos kvartalui) priklausančiame pastate J. Tumo-Vaižganto g. 7 nustatytus statybos pažeidimus.

Statybos inspekcija informuoja, kad statytojai M. B. savavališkos statybos aktą dėl vykdytų statybos darbų adresu J. Tumo-Vaižganto g. 7 surašė, nes:

 • fasadinėje sienoje fasadas nudažytas trimis spalvomis (pakeista išvaizda), uždažyti namo puošybos (gipso ar tinko) elementai;
 •  išardyti pastato vidaus laiptai su atitvarine sienele nuo trečio aukšto iki palėpės, išardyta monolitinio gelžbetonio laiptų aikštelė (3 m2) su atitvarine sienele prie įėjimo durų į palėpę;
 •  išardyta (panaikinta) bendro naudojimo inžinerinė sistema (ventiliacijos šachta) esanti trečio aukšto patalpoje užaklintos ventiliacinės sistemos angos trečio aukšto grindyse ir trečio aukšto lubose;
 • ant stogo tūrinio švieslangio konstrukcijos sumontuotas kondicionavimo įrenginys, vamzdynas įvestas per kamino dūmų šalinimo angas,  ant pastato sienos dalies ir per gretimo namo (J. Tumo-Vaižganto g. 6) sieną (po karnizu) sumontuotas vamzdinis įvadas į trečio aukšto patalpas (galimai dujų įvadas);
 • fasadinėje sienoje įrengtos oro šalinimo-padavimo angos su gaubtais (3 vnt).

Apie tai savo Facebook paskyroje paskelbė ir Lietuvos architektų rūmų vadovas Lukas Rekevičius.

Pasisakė ir Vilniaus miesto vyr. architektas Mindaugas Pakalnis.

„Klaiku. Kai pamačiau negalėjau patikėti savo akim….Projektas kaip ir ok. Nesąmonių neprirašyta. Dar kartą nuodugniai pertikrinsim. Jei projektas ok, tai reiškia kad padaryta žiauri klaida statybos metu.

Turim statybos techninę priežiūrą, autorinę priežiūrą o vieno gražiausių miesto pastatų saugomas fasadas virto vestuviniu tortu. Reiks ne tik pareikalauti atsakomybės iš aplaidžiai dirbusių, ne tik pasimokyti iš klaidų, kas jas bebūtų padaręs, bet ir rasti būdą, kaip ištaisyti broką“, – teigė M.Pakalnis.

Statybos inspekcija taip pat praneša, kad atlieka tyrimą ir dėl galimų grubių pažeidimų atliekant statybos ir tvarkybos darbus greta esančiame pastate J. Tumo-Vaižganto g. 6. Pažymima, kad Statybos inspekcija galutinius sprendimus dėl šio visuomenės dėmesio sulaukusio objekto priims gavusi Kultūros paveldo departamento (Departamentas) išvadas. Į Departamentą kreiptasi dar 2021 m. rugsėjo 22 d., tačiau atsakymo nesulaukta, Departamento atstovas taip pat nedalyvavo ir Statybos inspekcijos atliktame patikrinime.

Pažymima, kad statytojai surašytas savavališkos statybos aktas ir privalomasis nurodymas pašalinti pažeidimus yra apskųstas teisme, tačiau pirmosios instancijos priimtas sprendimas – palankus pažeidimus siekiančiai pašalinti Statybos inspekcijai. Šiuo metu byla nagrinėjama apeliacinės instancijos teisme.

Kražių kolonija (Montvilos kvartalas) – daugelio vilniečių ir miesto svečių pamėgtas trikampio plano gyvenamųjų namų kompleksas, kurį sudaro 22 pastatai prie Lukiškių aikštės, Kražių skersgatvyje ir Kražių gatvėje. Tai – vienas iš pirmųjų Vilniaus mikrorajonų, kurį sudarantys dviejų ir trijų aukštų pastatai dėl įvairių stilių elementų samplaikos sudaro modernui būdingas kompozicijas. Sostinės Kražių kolonija šiemet paskelbta valstybės saugoma kultūros paveldo vertybe.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Rimas

  2021-11-14, 9:23  

  Tikrai kad „vestuvinis tortas“, šitaip sudarkyti istorinį pastatą, siaubas. 😡

 • O Buvo Taip

  2021-11-13, 23:39  

  Tortu, ne tortu. Toj Montvilos kolonijoje gražūs namai, bet būklė tragiška. Fasadai apipuvę, nutrupėję. Bomžynas. Atodo kaip koks Bangladešas. Čia kažkas emė ir sutvarkė, tai minios pradėjo bliaut. Padarykit geriau, kad butu su kuo lygint.

Rekomenduojami video