Top Baneris

M. Mažvydo bibliotekoje – ir erdvė vaikams

2016 spalio 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas jau sugrįžo į ankstesniuosius namus – pagrindinį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pastatą. Nuo seno žinomas įėjimas nuo fontano pusės nuo šiol bus atviras ne tik skaitytojams, bet ir aktyvios veiklos ieškantiems jauniesiems lankytojams.

Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykla duris oficialiai atvers rytoj – spalio 13 dieną. Joje veiks vaikų erdvė, įrengta bendradarbiaujant su Švedijos institutu ir Švedijos ambasada Lietuvoje. Ta proga kartu su partneriais organizuojamas tarptautinis seminaras „Vaiko lūkesčių biblioteka“ ir kūrybinės dirbtuvės su Švedijos meno pedagoge Anna Maria Willner.

Pagrindinėje šalies bibliotekoje veiks nedidelė teatro erdvė, motinos ir vaiko kambarys, vaikų dienos centras, įkurtos erdvės kūrybinėms veikloms.

Spalio 12 d. 15 val. Renginių erdvėje organizuojamos uždaros kūrybinės dirbtuvės su Švedijos meno pedagoge Anna Maria Willner. Specialistė žiniomis ir patirtimi dalysis su Nacionalinės bibliotekos darbuotojais, Vilniaus dailės akademijos ir Vilniaus kolegijos studentais bei su vaikais dirbančiais specialistais, kurie pasiryžę tapti savanoriais ir rengti kūrybines dirbtuves jauniesiems bibliotekos lankytojams.

Spalio 13 d. 10 val. Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje bus oficialiai atidaryta vaikų erdvė, įrengta kartu su Švedijos institutu ir Švedijos ambasada Lietuvoje. Vaikai bus pakviesti susitikti su aktoriumi, kuris skaitys ištraukas iš jų mėgstamų knygų ir žais įvairius žaidimus, o vėliau – į kūrybines dirbtuves su meno pedagoge A. M. Willner.

Spalio 14 d. 10–16 val. Konferencijų salėje organizuojamas tarptautinis seminaras „Vaiko lūkesčių biblioteka“. Renginyje dalyvaus svečių iš Švedijos, Latvijos, Moldovos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos ir vaikų bibliotekininkai iš visos Lietuvos. Seminaro dalyviai spręs aktualias vaikų bibliotekininkystės problemas, diskutuos apie tai, ar bibliotekos atitinka vaikų lūkesčius ir poreikius, ir svarstys, kokia turėtų būti biblioteka, kad joje vaikai jaustųsi gerai.

M. Mažvydo bibliotekos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video