Top Baneris

Lukiškių teritorijos galimybių studijos parengimu rūpinsis Turto bankas

2019 liepos 31 d.
Lukiškių kalėjimas
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybės nekilnojamąjį turtą (NT) valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas rūpinsis Vilniaus Lukiškių komplekso ir teritorijos galimybių studijos parengimu. Būsimoje studijoje bus apžvelgtos galimybės, kaip geriausiai įveiklinti Lukiškių pastatus ir teritoriją, o taip pat pateikti socialiniai ir ekonominiai tokio įveiklinimo skaičiavimai.

Turto bankui kaip valstybės nekilnojamojo turto kompetencijų centrui rengti studiją patikėjo Vyriausybė. Planuojama, kad jos paruošimas užtruks apie pusę metų.

„Įvertinus komplekso mastą ir reikšmę, buvo priimtas optimaliausias sprendimas gauti ekspertinį vertinimą ir tik po to spręsti dėl komplekso ateities. Viešojoje erdvėje buvo išsakyta nemažai lūkesčių ir norų dėl būsimos Lukiškių paskirties – tai vertingos idėjos, dažnai besiremiančios užsienio šalių praktika, tačiau iš karto noriu pasakyti, kad ruošdami studiją orientuosimės į sprendimus, kurie užtikrins didžiausią naudą valstybei kaip komplekso savininkei“, – sako Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Studijos ruošimu rūpinsis Turto banko specialistai, bus pritraukti ir išoriniai ekspertai, turintys reikalingų kompetencijų. Turto bankas į studijos rengimą taip pat įtrauks Teisingumo, Finansų, Ekonomikos ir inovacijų, Kultūros ministerijas, o taip pat Vilniaus miesto savivaldybę, kad teikiami pasiūlymai atitiktų darnios miesto plėtros idėjas.

„Lukiškių kompleksas dėl savo lokacijos, apimties – dviejų hektarų teritorijos, – nevienalytiškumo – skirtingos paskirties pastatų, – ir kultūrino paveldo yra įdomus, tačiau tuo pačiu ir sudėtingas nekilnojamojo turto objektas. Reikalingos plačios ekspertinės kompetencijos, kurių Turto bankas ieškos ir rinkoje. Tam planuojame artimiausiu metu skelbti pirkimą“, – sako M. Sinkevičius.

Turto bankas ruoš tik galimybių studija, jam pastato valdymas nėra perduotas.

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas buvo uždarytas šių metų liepos 2 d. Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą sudaro šešių pastatų kompleksas, išsidėstęs beveik 2 hektarų plote Vilniaus centre. Kompleksą sudaro administracinis pastatas, Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvės pastatas, gamybinis pastatas, kalėjimo pastatas, kalėjimo-ligoninės pastatas, tvora ir kontrolinis perėjimo postas. 1904 m. baigtas statyti pastatas į Kultūros vertybių registrą įtrauktas nuo 2002 metų.

Turto banko inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video