Top Baneris

Lukiškių kalėjimą nori paversti didžiausia kūrybos, šiuolaikinio meno ir renginių erdve Vilniuje

2021 balandžio 29 d.
bns buvusiame lukiskiu kalejime atidarytas alternatyvus kaledinis kiemas 5dfce74347af8
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lukiškių kalėjimo komplekso laikinos nuomos konkursą laimėjusi bendrovė „Aštuntas elementas“ žada Lukiškes paversti muzikos, modernaus meno, dizaino ir kultūros židiniu, tačiau atsisako atskleisti finansines nuomos sandorio detales bei planuojamas investicijas.

„8 Days A Week“ partneris Martynas Butkevičius sako, kad šimtai menininkų jau atsiliepė į kvietimą ir čia įkurs savo kūrybos namus, studijas ir dirbtuves.

„Buvęs tardymo izoliatorius-kalėjimas bus didžiausia kūrybos, šiuolaikinio meno ir renginių erdvė mieste. Daugiau nei 18 tūkst. kvadratinių metrų ploto kompleksas kūrėjams ir rezidentams bus atviras 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę“, – pranešime teigė jis.  

Anot M. Butkevičiaus, čia bus įrengta moderni scena, planuojami festivaliai, koncertai, kiti renginiai – spektakliai, peržiūros, perklausos ir performansai.

„Planuojama, kad dar šią vasarą Lukiškėse įsikurs kavinė, baras, maisto vagonėliai ant ratų, alternatyvus hostelis ir kita gyvybinga infrastruktūra“, – teigia M. Butkevičius.

Jis BNS atsisakė komentuoti finansinius sandorio aspektus bei galimas investicijas į Lukiškes.

„Kol kas nenorime, nes mes po truputį viską darome. Garsiai apie tai kalbėsime, kai kažkas bus padaryta“, – BNS sakė M. Butkevičius.

 Lukiškių kalėjimo komplekso laikinos nuomos konkursą kovo mėnesį laimėjo vienintelė konkurso dalyvė renginių organizavimo bendrovės „Aštuntas elementas“ vadovaujama įmonių grupė. 

Registrų centro duomenimis, Turto bankas su „Aštuntuoju elementu“ kovo 24 dieną pasirašė nuomos sutartį, o po penkių dienų – komplekso perdavimo-priėmimo aktą. Pagal jį Lukiškių kompleksas bendrovei išnuomotas iki 2023 kovo pabaigos.

Pradinė 18,7 tūkst. kv. metrų ploto komplekso kartu su 2,2 ha teritorija rinkos nuomos kaina, kurią nustatė nepriklausomi turto vertintojai, buvo 0,97 euro už kv. metrą be PVM.

1904-aisiais pastatytame Lukiškių kalėjimo komplekse yra šeši pastatai: Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvė, administracinės, gamybinis patalpos, kalėjimas, taip pat sovietmečiu statyta kalėjimas-ligoninė, tvora su kontroliniu perėjimo postu. Jie įtraukti į Kultūros vertybių registrą ir turi nacionalinės kultūros vertybės statusą.

Kaip laisvės atėmimo įstaiga kompleksas naudotas iki 2019-ųjų vasaros, vėliau čia vykdytos ekskursijos, kalėjimas naudotas kaip patraukli erdvė užsienio serialų ir kino filmavimams.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video