Top Baneris

Lukiškių aikštės rekonstrukcija – pagal lietuvišką patarlę

2016 vasario 29 d.
Pasidalykite straipsniu

Ilgus metus vykusios daugiašalės, taip pat ir visuomenę įtraukusios, diskusijos dėl sostinės Lukiškių aikštės rekonstrukcijos nutrauktos dviejų šalių – Vyriausybės ir savivaldybės – susitarimu. Šiandien sutartį dėl aikštės tvarkymo darbų pasirašė premjeras Algirdas Butkevičius, sostinės meras Remigijus Šimašius, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Stokojant ir lėšų, ir sutarimo, radikalių pertvarkų planus pakeitė, galima sakyti, kosmetiniai aptvarkymai – pagal lietuvišką patarlę „Geriau žvirblis rankoje, nei briedis girioje“.

„Prieš šimtmetį aikštėje vykdavo mugės ir cirkai, joje virė gyvenimas, todėl stengsimės, kad ji vėl taptų vilniečių mėgstama vieta, įgautų istoriškai adekvatų ir šiandienos poreikius atitinkantį pavidalą. Aikštėje bus patogu atsipūsti po darbų ar tiesiog pasiklausyti šalimais esančios bažnyčios kariliono muzikos. Tikimės dar šiemet pakviesti visus džiaugtis aikšte naujai“, – sakė miesto meras R. Šimašius.

Savivaldybė vizija – reprezentatyvi, jauki miestiečių susibūrimų vieta, kurioje pakanka žaliųjų zonų ir vietos įsimintinoms iškilmingoms Lietuvos šventėms minėti. Planuojama įrengti 5 tūkst. kvadratinių metrų naujos kietosios dangos.

lukiskiu_aikste_s_ziura_2

Premjeras A. Butkevičius padėkojo Vilniaus miesto savivaldybei ir Aplinkos ministerijai už bendradarbiavimą, o šalies urėdijoms – už būsimą aikštės gyvybingumą ir žalumą, kurią skleis apie 260 pasodintų medžių.

Savivaldybės skelbtą konkursą Lukiškių aikštei Vilniuje tvarkyti laimėjo trys įmonės – „Infes“, „Ekstra statyba“ ir „Pamario restauratorius“. Per artimiausias keletą savaičių jos turi parengti ir darbo grupei pateikti projektinius pasiūlymus. Projektavimo ir statybos darbus prižiūrės specialistų komisija.

Aikštei sutvarkyti valstybė skirs 2 mln. eurų: 1,5 mln. šiemet ir 0,5 mln. eurų kitąmet. Lukiškių aikštės sutvarkymas yra numatytas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo plane.

Sauliaus Žiūros nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video