Top Baneris

LNTPA konkurso laurai – ambicingiausiems projektams

2015 sausio 25 d.
Pasidalykite straipsniu

Šio mėnesio pradžioje finišavo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) rengtas tradicinis septintasis įgyvendintų nekilnojamojo turto projektų konkursas „Už darnią plėtrą“. Vertinimo komisija nugalėtojus rinko iš dvylikos 2013 metais baigtų vykdyti projektų.

Geriausias gyvenamųjų namų kvartalas

Gyvenamasis kvartalas „Šilo namai“ įsikūręs vienoje vaizdingiausių Kauno vietų, šalia Nemuno slėnio ir Panemunės šilo. Pastatai dėmesį atkreipia patraukliais architektūros sprendimais, modernia stilistika. I–II etapų keturiuose 4–7 aukštų mūriniuose namuose įrengta 110 nuo 2 iki 3 kambarių butų, kurių plotas – 40–72 kvadratiniai metrai. Butai įrengti su erdviais balkonais, apatiniuose įkurtos terasos, yra požeminės ir antžeminės automobilių stovėjimo aikštelės.

„Šilo namai“, kaip ir kiti įmonės „YIT Kausta“ projektai, statomi vadovaujantis Suomijos koncerno taikomais statybos kokybės reikalavimais. Ypatingas dėmesys skiriamas patogiam butų ir bendrųjų erdvių išdėstymui, efektyviai eksploatacijai bei komfortiškoms gyvenimo sąlygoms užtikrinti. Dalyje butų įrengtos pažangios ir energiją taupančios rekuperacinės vėdinimo sistemos, tad būsimi naujakuriai gyvens itin taupiuose butuose, kuriuose bus nuolat užtikrinamas gaivus oras ir sveikas mikroklimatas.

Namų kiemo erdvėje įrengti pėsčiųjų takai, automobilių eismas kvartale leidžiamas tik iki požeminių ir antžeminių automobilių stovėjimo aikštelių. Likusi kiemo erdvė palikta pėsčiųjų takams, vaikų žaidimų aikštelėms ir poilsio zonoms. Kvartalo ašimi jau tapo pėsčiųjų alėja.

Projekto plėtotojas – AB „YIT Kausta“, architektas – Tomas Kriaučiūnas.

Geriausias visuomeninės paskirties projektas

Vilniaus universiteto MKIC (nuotraukoje) – šiuolaikinė beveik 14 tūkst. kvadratinių metrų ploto biblioteka, tituluojama ne tik viena didžiausių, bet ir moderniausių Baltijos šalyse. Investicijos į centro statybas siekia 100 mln. litų. Išskirtinės architektūros, akį traukiantį pastatą sudaro trys korpusai, atrodantys tarsi pamiškėje gulintys didžiuliai rieduliai. Juose įsikūrė ne tik 670 lankytojų vienu metu talpinanti biblioteka, bet ir konferencijų, parodų salės, specializuotos skaityklos ir kt.

Pastato architektūrą lėmė jo paskirtis ir kartu vieta – jis įsikūręs gamtos prieglobstyje. Todėl stiklinės sienos per visą pastato aukštį šiaurinėje pusėje leidžia lankytojams stebėti nuolat besikeičiantį gamtos paveikslą.

Centre numatyta daugiau kaip 600 darbo vietų, atitinkančių įvairius lankytojų poreikius – 40 individualių darbo kabinų skirta daug laiko bibliotekoje praleidžiantiems asmenims, kelios vietos įrengtos jauniems tėveliams su mažais vaikais. Centras bus atviras ne tik mokslo bendruomenei, bet ir kiekvienam naujausios bei išsamiausios informacijos ieškančiam žmogui.

Generalinis rangovas – AB „YIT Kausta“, architektas – Rolandas Palekas.

Patraukliausias metų namas

„Kopų vėtrungės“ – gyvenamųjų daugiabučių namų kompleksas, pastatytas šiauriniame Nidos rajone ir tapęs savotišku kvartalo atnaujinimo vėliavnešiu. Ši teritorija jau seniai prašėsi pokyčių, nes sandėlių ir garažų toje vietoje nebereikia. Išlaikant buvusį užstatymo perimetrą ir architektūrinę Kuršių nerijos tradiciją suprojektuotas ir plėtojamas trijų pastatų kompleksas, darniai įsiliejantis į trapų bei subtilų Nidos kraštovaizdį.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video