Liūdnai išgarsėjusį daugiabutį renovuos pasitelkiant inovatyvias trimačio skenavimo technologijas

Liūdnai išgarsėjusį daugiabutį renovuos pasitelkiant inovatyvias trimačio skenavimo technologijas

3
S.Žiūros nuotr.

Po balkono griūties liūdnai išgarsėjęs daugiabutis sostinės Architektų gatvėje, netrukus bus renovuojamas, tad šiuo metu ruošiamas jo modernizacijos projektas. Kad projektas būtų kuo tikslesnis, Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga „Atnaujinkime miestą“ pasitelkė trimatį lazerinį skenavimą, pastato konstrukcijoms įvertinti.

Palengvins projektavimą

„Renovuodami senus namus dažnai pastebime, kad pastatai yra pakeitę savo pradinę geometriją. Tai natūralus procesas – dėl medžiagų susitraukimo ir tam tikrų projektinių sprendinių, konstrukcijos šiek tiek pakeičia formą. Architektų g. 65 daugiabučio atveju, kai kurios konstrukcijos apskritai buvo numontuotos, todėl projekto rengimo stadijoje susidūrėme su poreikiu iš naujo išmatuoti konstrukcinių elementų kiekius ir paviršiaus plotą“, – sako „Atnaujinkime miestą“ direktorė Eglė Randytė.

Pasak jos, atlikti išorinių atitvarų bei stogo matavimus su 3D lazeriniu skeneriu, buvo pasirinkta dėl tikslumo. Matavimai atlikti fiziškai neliečiant matuojamų pastato dalių, tik specialiu skeneriu užfiksuojant daugybę koordinačių, vėliau sujungiamų į taškų debesį ir panaudojamų trimačiam modeliui sukurti.

1

Nuskenuoto pastato duomenys bus panaudoti skaitmeniniam (BIM) modeliui parengti. Į modelį nuguls tiksli išorinių atitvarų esamos situacijos geometrinė informacija, pagal kurią bus galima gerokai tiksliau įvertinti esamus plotus ir nustatyti pastato geometrinius pokyčius. Technologija leis išvengti projektavimo klaidų ir nukrypimų nuo projekto jo įgyvendinimo stadijoje.

Ieškoma būdų pagreitinti renovaciją

Šiuo metu, Vilniuje yra 432 renovuoti arba renovuojami daugiabučiai namai, o renovacijos reikia daugiau nei 5000 sostinės daugiabučių. Kad visi jie sulauktų modernizacijos laiku, jau dabar ieškoma inovatyvių statybos sprendimų.

„Vilniaus miesto savivaldybės tikslas, kad renovuojamų daugiabučių skaičius išaugtų iki 200 ir daugiau pastatų per metus. Kad pasiektume tokį rezultatą, turime ne tik kalbėtis su gyventojais, bet ir ieškoti techninių pajėgumų tiems projektams įgyvendinti“, – pabrėžia Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Jam antrina ir „Atnaujinkime miestą“ direktorė. Pasak jos, būtent lazerinio skenavimo technologija galėtų prisidėti prie renovacijos mastų didinimo:

„Naudojant tą patį trimačio lazerinio skenavimo metodą, būtų galima labai tiksliai įvertinti ne tik esamas konstrukcijas, bet ir konstrukcijų nuokrypius. Tokio tipo modeliavimas išplėstų galimybes panaudoti naujos kartos technologijas renovacijos procese ir leistų atidžiau vykdyti darbų kokybės kontrolę.“

Pažymima, kad artimiausiu metu įstaiga aptars planus su Aplinkos ministerija dėl 3D skenavimo standartizavimo.

Temos: Atnaujinkime miestą, Lazdynai, Renovacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai