Top Baneris

Liubavo dvaro sodybai suteiktas kultūros paminklo statusas

2023 vasario 16 d.
liubavo dvaras
Gyčio Juodėno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui Liubavo dvaro sodybą ir jos kompleksines dalis paskelbti kultūros paminklu.

Liubavo dvaro sodyboje (Vilniaus raj. sav., Riešės sen., Liubavo k.) veikia muziejus, pastatai restauruojami ir pritaikomi muziejinėms bei kultūros reikmėms, todėl šis kompleksas tampa vis patrauklesnis vietos ir užsienio turistams, rašoma pranešime spaudai. Šio dvaro sodybos statuso Kultūros vertybių registre pakeitimas išplės galimybes pritraukti investicijų Liubavo dvaro sodybos komplekso pastatų tvarkybai.

Liubavo dvaro sodyba yra ne tik išskirtinis Vilniaus krašto architektūros paminklas, bet ir visos Lietuvos architektūrai svarbus objektas. Liubavo dvaras yra vienas seniausių Lietuvos dvarų, rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo XVI a. Pirmas žinomas jo savininkas buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybės veikėjas Albertas Goštautas.

Dvaro istorija ir per kitas jį valdžiusias asmenybes (LDK kunigaikščiu Mikalojumi Radvila Ruduoju, grafais Tiškevičiais) yra glaudžiai susijusi su šalies valstybingumu. XIX a. Liubavo dvare gyveno ir kūrė talentingas Lietuvos skulptorius Rapolas Slizienis.

Liubavo dvaro sodyba šimtmečiais formavosi upės slėnyje, pastatai buvo daug kartų perstatomi, todėl kultūriniam kraštovaizdžiui būdingas daugiasluoksniškumas, stilių įvairovė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video