Top Baneris

Lietuvos žaliųjų pastatų taryba aplankė žaliausią pasaulyje pastatą

2016 liepos 19 d.
Ronald Tilleman nuotr.
Ronald Tilleman nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos žaliųjų pastatų taryba (LŽPT) kasmet organizuoja kelionę į užsienį, skirtą aplankyti ir iš arčiau susipažinti su tvariausiais projektais, pažangiausiais pasaulyje tvarumo taikymo principais. 2015 metais įvyko ekskursija į Londoną, kurioje aplankyti 5 išskirtiniai aplinkosauginiai projektai, tarp kurių ir žymusis rajonas Kings Cross, vienas iš didžiausių tvaraus NT vystymo projektų Jungtinėje Karalystėje.

Šiemet 17-ka LŽPT narių vyko į Nyderlandus apžiūrėti žaliausio projekto pasaulyje „The Edge“, gavusio 98,4 proc. įvertinimą pagal sertifikavimo sistemą BREEAM.

NT plėtotojų „OVG Real Estate“ verslo centras valdomas „The Edge“ Amsterdame užima 40 000 kvad. m plotą. Erikas Ubelsas, „OVG Real Estate“ technologijų vadovas, ekskursijos po verslo centrą metu papasakojo apie išskirtinius tvarius sprendinius ir išmaniąsias technologijas, kurios lėmė aukščiausią tvarumo lygio įvertinimą ir išskirtinį komfortą bei darbo sąlygas ofiso darbuotojams.

Raimond Wouda nuotr.Pasak E. Ubelso, kiekvienas darbuotojas verslo centre gali individualiai reguliuoti klimato ir apšvietimo sistemą per mobiliąją programėlę (skelbiama, kad pastate įdiegta apie 28 tūkst. įvairių jutiklių, kurie leidžia atliepti kiekvieno darbuotojo poreikius), o saulės elementai, įrengti ant fasado ir gretimų pastatų stogų, pagamina daugiau elektros negu pats pastatas suvartoja.

Išskirtinė pastato forma ir orientavimas padėjo pasiekti geriausias vidaus mikroklimato charakteristikas. Išskirtinės LED plokštės turi judesio, šviesos, temperatūros ir oro drėgnumo jutiklius. Interneto laidais tekanti srovė aprūpina apšvietimą, taip iki minimumo sumažindama sunaudojamą elektros energijos kiekį.

Didelis dėmesys skirtas geriamojo vandens vartojimo efektyvinimui – lietaus vanduo surenkamas nuo stogo ir fasado į specialias talpas ir panaudojamas pastato poreikiams patenkinti.

Amsterdame LŽPT delegacija susitiko ir su Nyderlandų žaliųjų pastatų taryba (ang. Dutch Green Building Council) – buvo dar viena proga pasidalinti praktine patirtimi ir iššūkiais kuriant tvarią aplinką savo šalyje bei ieškoti bendradarbiavimo galimybių inicijuojant ateities projektus.

LŽPT įsilieja į didžiausią žaliųjų pastatų diegimo principais besirūpinančią organizaciją Pasaulio žaliųjų pastatų tarybą (ang. World Green Building Council), vienijančią daugiau nei 100 šalių iš viso pasaulio.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video