Top Baneris

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras perduodamas Vilniaus savivaldybei

2020 rugpjūčio 29 d.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.
Pasidalykite straipsniu

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, toliau vykdydama jai pavaldžių įstaigų optimizaciją, trečiadienį Vyriausybės posėdyje pasiūlė Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą perduoti Vilniaus miesto savivaldybei. Siūlymui pritarta.

Centrui perėjus savivaldybės žinion, jo funkcijos išliks panašios: ikimokyklinis ugdymas, vaikų ir suaugusiųjų neformalusis švietimas, vaikų ir jaunimo užimtumas, gyventojų poilsio organizavimas.

„Paslaugomis Lietuvos vaikų ir jaunimo centre naudojosi Vilniaus miesto gyventojai, dėl to racionaliau būtų, kad centras ir priklausytų Vilniaus savivaldybei. Tikimės, kad sostinėje gyvenantys vaikai ir suaugusieji dabar turės dar daugiau galimybių turiningai ir pagal savo poreikius praleisti laisvalaikį“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Savivaldybei taip pat perduodamos Naujojoje Vilnioje esančios ir dabar nenaudojamos Vilniaus technologijų mokymo centro dirbtuvės. Šiose patalpose įsikurs besiplečiantis Vilniaus Žaliakalnio darželis-mokykla, – planuojama įsteigti 6 grupes po 15–20 vaikų. Dirbtuvių patalpas numatyta pertvarkyti į sporto salę, kurioje treniruosis lengvosios atletikos, dvikovinių sporto šakų, meninės gimnastikos ir kiti sportininkai. Čia taip pat turėtų įsikurti ir Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos Naujosios Vilnios filialas, Naujosios Vilnios muzikos mokykla, Valdorfo mokykla.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai optimizuojant pavaldžių įstaigų veiklą, atsisakoma perteklinių funkcijų, mažinami dubliavimo atvejai, administravimo išlaidos, racionaliau panaudojami finansiniai ištekliai.

„Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje svarbiausias naujienas sužinokite pirmieji:Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video