Top Baneris

Lietuvos statytojams – daugiau galimybių: pristatomi nauji gelžbetonio sprendimai

2021 gegužės 19 d.
rytis musauskas
„INHUS Engineering“ direktorius Rytis Mušauskas
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių statinių konstrukcijų projektavimo įmonių Baltijos šalyse UAB „INHUS Engineering“ savo siūlomų sprendimų arsenalą papildė įtempto monolitinio gelžbetonio (angl. post-tensioned concrete) konstrukcijų projektavimu. Iki šiol Lietuvoje ir Baltijos šalyse galimybės gauti tokias ypač gilaus inžinerinio supratimo ir praktinio pasiruošimo reikalaujančias paslaugas buvo ribotos.

„Pastebime, kad paskutiniu metu užsakovai Lietuvoje vis drąsiau savo įgyvendinamiems projektams renkasi būtent šį konstrukcinį sprendimą, tačiau tokių paslaugų teikėjų jiems iki šiol teko ieškoti užsienyje. Siekiame užpildyti šią spragą ir sudaryti galimybę užsakovams rinktis vietinį teikėją, kuris geriau supranta rinkos specifiką ir klientų lūkesčius. Iki šiol Lietuvoje vienas pagrindinių argumentų nesvarstyti šio konstrukcinio sprendimo ir būdavo galimų paslaugos teikėjų trūkumas. Nuo šiol tai turėtų pasikeisti, o kartu pakilti ir Lietuvoje įgyvendinamų projektų kokybės kartelė“, – sako bendrovės „INHUS Engineering“  direktorius Rytis Mušauskas.

Pasak jo, bendrovė rinkai pasiūlys ne tik atskirus įtempto monolitinio gelžbetonio sprendimus, bet kartu su grupės įmonėmis užsakovams sudarys sąlygas rinktis kompleksinius surenkamo gelžbetonio gaminius, kuriuose bus galima derinti įprastinį armavimą, iš anksto gamykloje betonavimo metu panaudotus įtemptus lynus bei lynus, kurie įtempiami po gaminio išformavimo gamykloje arba statybos aikštelėje.

Tai leis gerokai išplėsti surenkamo gelžbetonio konstrukcijų galimybes, pagaminti sudėtingesnių formų gaminius. Anot R. Mušausko, tokių projektavimo ir gamybos sprendimų kol kas nesiūlo nė vienas kitas tiekėjas Baltijos šalyse.

Ruošdamasi įtempto monolitinio gelžbetonio sprendimų projektavimo paslaugos teikimui bendrovė daug dėmesio skyrė pasirengimui – sukūrė aiškią darbų atlikimo metodiką, pasirūpino tam skirta programine įranga ir darbuotojų apmokymu. Be to, buvo suprojektuotos ir pagamintos bandyminės gelžbetoninės konstrukcijos, kurios išbandytos „Vilnius TECH“ universiteto laboratorijoje. Remiantis bandymų rezultatais buvo patikslintos priimtos prielaidos, o tai leidžia užtikrinti sprendimų patikimumą.

R.  Mušausko teigimu, įtempto monolitinio gelžbetonio sprendimų naudojimas yra populiarus Vakarų Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų statybų aikštelėse. Tokie sprendimai paprastai yra pranašesni, kai statomo pastato forma yra sudėtingesnė, konstrukcijose ir jungtyse veikia ypač didelės įrąžos. Skandinavijos šalyse labiau dominuoja surenkamo gelžbetonio sprendimai. Jie palankesni esant priešiškoms oro sąlygoms – lietui, sniegui, šalčiui ir pan. Šie sprendimai taip pat dažniau pasirenkami, kai reikalingas didelis statybos greitis ar pastato geometrijai esant taisyklingesnės formos.

Pasak R. Mušausko, naudojant įtempto monolitinio gelžbetonio sprendimus užtikrinamas didesnis statybų darbų ir statinių tvarumas lyginant su įprastai armuotomis monolitinėmis konstrukcijomis. Įtempto monolito konstrukcijos daugeliu atvejų leidžia sumažinti plieno ir betono sąnaudas, o šis tvarumo ir draugiškumo aplinkai aspektas užsakovams tampa vis svarbesnis.

„Didžiausia vertė sukuriama, kai kiekvienam konkrečiam projektui pritaikomas jam tinkamiausias sprendimų rinkinys. Esame pasirengę jį pasiūlyti, o įtempto monolitinio gelžbetonio sprendimai suteiks dar daugiau galimybių tai padaryti. Visus savo projektus, įskaitant ir įtempto monolito projektavimą, įgyvendiname BIM aplinkoje. Tai leidžia užtikrinti sklandų šio sprendimo suderinamumą su kitais konstrukciniais sprendimais ir visomis projekto dalimis – architektūra, inžinerinėmis sistemomis ir kt.“, – pažymi R. Mušauskas.

Įtempto monolitinio gelžbetonio sprendimus, be visų kitų bendrovės teikiamų paslaugų, Lietuvos užsakovams siūlys specialiai vietos rinkai dedikuotas „INHUS Engineering“ padalinys, oficialiai veikti pradėjęs šių metų balandžio 1 d.

UAB „INHUS Engineering“ vienija daugiau kaip 100 inžinierių ir projektavimo specialistų komandą. Bendrovė priklauso Lietuvoje ir Skandinavijoje veikiančiai UAB „INHUS Group“ įmonių grupei.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video