Top Baneris

Lietuvos nacionalinis dramos teatras laikinai įsikurs Anykščiuose

2017 sausio 12 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos nacionalinio dramos teatro atstovai apsilankė Anykščiuose. Vizito tikslas – apsižiūrėti, kur 2018 metais, laikinai rekonstrukcijai uždarius Lietuvos nacionalinį dramos teatrą, būtų perkelta dalis teatro veiklos – Anykščiuose planuojama organizuoti ne tik repeticijas, bet ir rodyti spektaklių premjeras. „Šis bendradarbiavimas – puiki galimybė mūsų rajono gyventojams ne tik pasisemti patirties, bet ir parodyti tai, ką turime geriausia“, – susitikimo metu sakė savivaldybės meras Kęstutis Tubis.

Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis sakė tikintis, kad šis bendradarbiavimas galėtų paskatinti į rengiamus projektus įsitraukti ir rajono gyventojus.

Svečiai lankėsi Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje ir kultūros centre, kur apžiūrėjo repeticijoms ir pasirodymams skirtas erdves.

Primename, kad ruošiamasi atnaujinti teatro pastato fasadus, stogus, vidaus patalpas. Taip pat – pastatyti naują pastatą su mažąja sale, kurioje tilptų iki 400 žiūrovų, įrengti kamerinę salę, papildomas patalpas.

Ketinama išplėsti esamą ir įrengti naują rūbinę. Žiūrovų salėje ruošiamasi įrengti transformuojamas pakilas, kad salė būtų nesunkiai pritaikoma įvairiems renginiams. Rekonstruoti žadama ir LNDT centrinį įėjimą arba įrengti naują įėjimas į teatro patalpas.

Skaičiuojama, kad projektavimo ir rangos darbams prireiks daugiau nei 11 mln. eurų. Inžinerinėms sistemoms atnaujinti numatyta skirti maždaug 8 mln. eurų. Teatras rekonstruotas ir beveik prieš 10 metų – tąkart atnaujintos bilietų kasos, Didžioji salė (pakeistos žiūrovų kėdės, kiliminė danga), taip pat Mažosios salės žiūrovų kėdės ir kavinė trečiame aukšte.

Anykščių savivaldybės nuotr.

Anykščių savivaldybės ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video