Top Baneris

Lietuvos kultūros tarybos finansavimą gaus dvi architektūrai svarbios organizacijos

2017 gruodžio 6 d.
Europos architektūros studentų asamblėja
Neringos savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos kultūros taryba (LKT) paskyrė finansavimą programai „Kultūros ar meno srities organizacijų strateginių programų įgyvendinimas“. Tai šiuo metu didžiausia finansavimo programa, skirta užtikrinti sėkmingą, tęstinę stipriausių nevyriausybinių kultūros organizacijų veiklą. Dvylikai skirtingas kultūros ir meno sritis atstovaujančių organizacijų paskirstyta 1 mln. 200 tūkst. eurų.

Iš 54 pateiktų paraiškų remiantis ekspertų išvadomis ir rekomendacijomis buvo finansuotos 12 organizacijų, pateikusių stipriausias strateginės veiklos programas 2018 metams. Finansuotos šiuolaikinio meno, muzikos, scenos ir audiovizualinių menų, literatūros, leidybos ir architektūros organizacijos.

Rengiant kultūros ar meno srities organizacijų strateginių programų įgyvendinimui skirtą finansavimo programą ir jos nuostatas buvo atsižvelgta į didėjančius sėkmingai projektus įgyvendinančių nepriklausomų kultūros ir meno įstaigų poreikius. Tikimasi, kad jau nuo 2019 m. šiai programai skirtomis lėšomis kitų metų konkursą laimėjusios įstaigos galės būti finansuojamos trejus metus. Taip siekiama sumažinti projektų administravimo naštą, bei užtikrinti ilgametės kultūrinės veiklos tęstinumą.

Siūlome trumpai susipažinti su savo strategines programas 2018 m. įgyvendinsiančiomis architektų bendruomenei svarbiomis organizacijomis.

Viešoji įstaiga „Architektūros fondas“ per pastaruosius septynerius metus įgyvendino daugybę projektų, kuriais siekė ugdyti architektūros kultūros suvokimą ir skatinti architektūros kokybę. „Architektūros fondas“, kaip iš apačios kylančių iniciatyvų platforma, intensyviai veikia savanoriškais pagrindais ir yra užmezgusi platų partnerių ir rėmėjų tinklą Lietuvoje ir užsienyje. „Architektūros fondo“ projektas „Pelkių paviljonas“ atstovaus Lietuvai 2018 m. Venecijos architektūros bienalėje.

Lietuvos architektų rūmai – kiek daugiau nei prieš dešimtmetį įkurta atestuotų šalies architektų profesinės savivaldos organizacija – siekia užtikrinti aukštą architektūros kokybę Lietuvoje ir ginti su architektūra susijusius viešuosius interesus. 2017 m. lapkritį įsigaliojęs Architektūros įstatymas pavedė Rūmams ne vieną naują skubų uždavinį, susijusi su jo įgyvendinimu. Tarp jų – Regioninių architektūros tarybų darbo organizavimas, architektūrinių konkursų rengimo tvarkos paruosimas bei jų priežiūros uždaviniai, viešojo intereso gynimas teisme.

Primename, jog tarp Lietuvos kultūros tarybos narių – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas ir paveldosaugininkė Ingrida Veliutė.

Lietuvos kultūros tarybos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video