Top Baneris

2014 kovo 18 d.
povandeninis paveldas
UNESCO nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir ARCHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS tęsia 2-ąjį paskaitų ciklą „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“.

Vasario 21 dieną Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) nemokamoje paskaitoje „Povandeninis kultūros paveldas Lietuvoje ir jo apsauga tarptautiniame kontekste“ profesorius Vladas Žulkus  pristatė, kaip suvokiamas povandeninis kultūros paveldas, jo iššūkius, kurie kyla jo apsaugos, tvarkymo bei planavimo srityse Lietuvos ir tarptautiniu mastu. Prof. V. Žulkus pirmasis Lietuvoje pradėjo povandeninės archeologijos tyrimus, yra UNESCO Povandeninio kultūros paveldo apsaugos konvencijos tarptautinio Mokslinio ir techninio patariamojo komiteto narys.

Profesorius paskaitą iliustravo gausia vaizdo medžiaga „iš natūros“ ir koncentruotais komentarais apie vandenyje esantį istorinę bei kultūrinę reikšmę turintį paveldą, akivaizdžiais pavyzdžiais liudijantį žmonijos istoriją.

UNESCO Povandeninio kultūros paveldo apsaugos konvencija priimta 2001 metais. Jos esmė – saugoti povandeninį kultūros paveldą jo buvimo vietoje (in situ) ir neleisti jo eksploatuoti komerciniais tikslais. Konvencijos nuostatos remia šalių bendradarbiavimą saugant povandeninį kultūros paveldą, propaguoja mokymus apie povandeninę archeologiją, skatina visuomenės domėjimąsi nugrimzdusio kultūros paveldo svarba. Lietuvos Respublika šią konvenciją ratifikavo 2006-aisiais (įsigaliojo 2009 metais).


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video