Top Baneris

Lietuvos kino studijos pastatai Žvėryne tapo apartamentais

2018 balandžio 24 d.
b18 apartamentai 4
„Birutės 18“. Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Daugiau kaip pusšimtį metų Vilniuje, Žvėryne, veikusios Lietuvos kino studijos pastatai šių metų rudenį taps prestižiniais apartamentais. Projektą plėtojanti bendrovė „Verslama“ per pusantrų metų į kino studijos pastatų atnaujinimą investavo 6,5 mln. eurų ir išsaugojo bei atnaujino istorinį paveldą, pritaikydama tausius bei inovatyvius statybų sprendimus.

Projekto „Birutės 18“ pastatas buvo pirmasis mūrinis namas Žvėryne, iškilęs dar XIX amžiaus viduryje. Iš pradžių jame veikė trikotažo fabrikas „Triumph“, vėliau Lietuvių labdaros draugijos mergaičių bendrabutis, vėliausiai – Lietuvos kino kronika ir Lietuvos kino studija. Būtent čia buvo įrengti pirmieji filmavimo paviljonai, dirbo žymiausi Lietuvos režisieriai – Vytautas Mikalauskas, Napoleonas Bernotas, Raimondas Vabalas, Vytautas Žalakevičius.

„Birutės 18“ projekto statinių plotas siekia 3,5 tūkst. kvadratinių metrų, jo fasadai pasižymi dideliais arkiniais langais ir iki 3,6 metrų aukščio lubomis. Kino studijos konversijos metu buvo įrengti tik 23 apartamentai: jų plotas svyruoja nuo 44 iki 180 kvadratinių metrų, dominuoja 100– 140 kvadratinių metrų ploto apartamentai. Kiekvieniems apartamentams priklausys arba terasa, arba balkonas.

„Birutės 18“. Projekto vizual.

Apartamentai įrengti Žvėryne, šalia Vingio parko pėsčiųjų tilto per Nerį, o iki miesto centro – vos 5 min. pėsčiomis.

„Senosios kino studijos konversija į gyvenamąjį būstą išlaikant autentišką architektūrą buvo sudėtinga technine prasme. Rimtu iššūkiu tapo jos pritaikymas modernaus gyvenimo standartams. Galvodami apie gyvenamojo būsto patogumus, po pastatais įrengėme požemines 33 automobilių stovėjimo aikšteles bei sandėliukus. Įprastai šie darbai atliekami pirmiausia, tačiau mes tokios galimybės neturėjome ir teko profesionaliai žvelgti į situaciją: kuriam laikui netgi pakelti visą pastatą, kad būtų galima pastatyti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, sandėliukus ir atlikti darbus pamatuose. Mūsų žiniomis, Lietuvoje tokie sprendimai buvo taikyti vos kelis kartus“, – sako generalinio rangovo, bendrovės „Kamintos“ vadovas Ramūnas Kaminskas.

Be to, požeminėse automobilių aikštelėse buvo įrengtos ir krovimo vietos transporto ateitimi laikomiems elektromobiliams.

„Birutės 18“. Projekto vizual.

Pasak plėtotojų, dirbant su tokiais projektais atsiveria galimybės išsaugoti senosios statybos privalumus ir maksimaliai integruoti prabangaus šiuolaikinio gyvenimo elementus.

„Mūsų klientai pirmiausia įvertina unikalią apartamentų lokaciją bei statinio autentiškumą, istoriją bei laikmečio dvasią išlaikančius elementus. Kartu suvokiame, kad turime rasti sprendimus ir užtikrinti naujoves, tarp kurių – individualios rekuperacinės sistemos, per nuotolį valdoma šildymo sistema ar 0,89 šiluminės varžos langai“, – teigia įmonės „Verslama“ pardavimu vadovas Nerijus Daunoravičius.

Lietuvos kino studijos pertvarkymo darbai buvo pradėti 2017 metų pirmąjį ketvirtį, o pirmieji gyventojai įsikels šių metų rudenį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video