Top Baneris

Lietuvos architektų rūmuose – profesinės savivaldos plėtimo vajus

2016 balandžio 28 d.
Artūras Blotnys ir Daiva Bakšienė<br>(G. Bartuškos nuotr.)
Artūras Blotnys ir Daiva Bakšienė
(G. Bartuškos nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Prieš dešimtį metų įkurtiems Lietuvos architektų rūmams atėjo laikas išsirinkti naują pirmininką. Dvi kadencijas – tiek, kiek leidžia LAR statutas, rūmams vadovavęs architektas Juozas Vaškevičius imsis naujų darbų. Naujas LAR pirmininkas bus renkamas jau rytoj, penktadienį, balandžio 29 dieną, LAR nariams susirinkus į visuotinį susirinkimą. Jis vyks Vilniuje, Kalvarijų g. 1, nuo 10 val.

Sprendimus susirinkimas gali priimti tik tuo atveju, jei jame dalyvauja daugiau kaip pusė LAR narių. Galima tikėtis, kad susirinkime tikrai dalyvaus tie 18 naujų narių, kurie, raginant kolegoms, įstojo į rūmus per pastarąsias dvi savaites.

LAR tarybos posėdyje buvo iškelti du kandidatai į pirmininko postą: buvusi LAR pirmininko pavaduotoja, teisininkė, architektė Daiva Bakšienė ir buvęs Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Artūras Blotnys.

Pagal statutą, LAR turi teisę:

• Priimti sprendimus dėl kvalifikacijos suteikimo, jos galiojimo sustabdymo ar panaikinimo;
• Nustatyti architektų profesinės etikos reikalavimus ir prižiūrėti kaip jų laikomasi;
• Atstovauti architektams ir visuomenei teisėkūros srityje;
• Atstovauti architektams santykiuose su valstybės ir savivaldybių institucijomis;
• Vykdyti architektūros eksperto pareigas;
• Inicijuoti poįstatyminių aktų patikrą;
• Ginti viešąjį interesą teisme;
• Vykdyti architektūrinės veiklos monitoringą,
• ir kt.

Deja, atkreipė dėmesį D. Bakšienė, Seimas „pamiršo“ į šią architektų savivaldą įtraukti visą profesinę bendruomenę, todėl visiems svarbius sprendimus dabar priima vos 10 proc. savanoriškai joje dalyvaujančių atestuotų architektų. Būtent jie, ir tik tie, kurie ateis į LAR narių susirinkimą, išrinks naujus atstovus ateinančių 3 metų kadencijai, kurie vykdys (iš dalies vykdys – nevykdys – gerai vykdys – blogai vykdys) aukščiau nurodytus visiems svarbius pavedimus.

Naujų LAR narių tikimasi sulaukti ir rytoj – jie iškart įgis balso teisę.

Tapti LAR nariu labai paprasta – tereikia turėti galiojantį architekto atestatą ir pateikti rūmams prašymą (pasirašius e.parašu galima ir elektroniniu paštu). Jo forma skelbiama www.architekturumai.lt.

Siūlome perskaityti: kol kas vis dar aktuali 2014 metų rudenį žurnale „Statyba ir architektūra“ paskelbta publikacija daugiau apie architektų profesinės savivaldos problemas: Profesinė architektų savivalda – ne vien architektų reikalas


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video