Top Baneris

Lietuvoje viešbučių sektoriaus potencialas neišnaudotas

2016 gruodžio 8 d.
LNTPA nuotr.
LNTPA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvoje vien Vilniaus rinka per trejus metus galėtų „įsileisti“ dar kelis naujus viešbučius, tačiau norint tą padaryti sėkmingai, būtina investuoti į infrastruktūrą, – konferencijoje „Galimybės viešbučių plėtrai Lietuvoje 2017“ kalbėjo specialistai.

Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Newsec advisers LT“ Tyrimų ir analitikos grupės vadovas Baltijos regione Mindaugas Kulbokas skaičiuoja, kad Lietuvoje tūkstančiui gyventojų tenka 10 apgyvendinimo įstaigų lovų, kuomet ES vidurkis – 27, mūsų šalyje turistai praleidžia vidutiniškai 1,2 dienos, kuomet visos sąjungos vidurkis – 3,4 dienos. Norint ilginti vizito trukmę būtinai sukurti papildomų traukos centrų.

Lietuvoje turistai, anot M. Kulboko, užsibūna per trumpai. Be statomų viešbučių ir savo galimybes gerinančių oro uostų, labai svarbu turėti konferencijų centrą.

Skaičiuojama, kad kiekvienas turistas, išleisdamas vieną eurą viešbučiams, papildomai išleidžia apie 1,3 euro kitoms paslaugoms.

Šiandien skaičiuojama, kad Vilnius yra pasiekiamas 72 kryptimis, tačiau „Litexpo“ parodų ir kongresų centro direktorius Mindaugas Rutkauskas tvirtina, kad dedant vilčių į konferencinį turizmą reikia nepamiršti, kad konferencijų turistai nelabai mėgsta pigiausių oro linijų.

lntpa viesbuciu potencialas 10

Mindaugas Rutkauskas. LNTPA nuotr.

„Yra labai konkrečios priežastys, kodėl mes pralaimime konkursuose tarptautiniams renginiams organizuoti. Vilnius, kaip kryptis, įdomus miestas, dar neatrasta vieta. Bet mes vis dar susiduriame su tuo, kad Lietuvą sunku pasiekti. Konferenciniai turistai nelabai nori naudotis pigiomis oro linijomis. Mums reikia keisti kompanijų kokybę, tada mes galėtume prisitraukti daugiau konferencinių turistų“, – sako M. Rutkauskas.

„Litexpo“ vadovo teigimu, Vilnius taip pat nesiūlo pasitikimų paketų, kokius siūlo kiti miestai. Tai būtų svarbi pridėtinė vertė Vilniui bandant laimėti didelius tarptautinius renginius. Sostinėje taip pat trūksta ir vietos, kuris daugiau nei tūkstantis žmonių galėtų dalyvauti „Gala“ tipo vakarienėje.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė kalbėjo, kad pasaulyje vis labiau populiarėja nišiniai viešbučiai, siūlantys įvairių patirčių: pagyventi ant ledo, sename lėktuvų angare, medžiuose, teikiantys temines paslaugas vynuogynuose ir pan., o Lietuvoje taip pat būtų galima išlošti iš nišinių, kad ir tylos viešbučių.

„Lietuvoje, iš tylos galime laimėti. Lietuvoje madingi taps viešbučiai ir dvarai, kuriuose apsistodamas turi palikti telefoną ir visą kitą elektroniką prie durų. Manau, kad tokie viešbučiai bus ateities viešbučiai“, – konferencijoje kalbėjo E. Šiškauskienė.

Architektų sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas Linas Naujokaitis konferencijoje teigė, kad viešbučiai šalia būsimo kongresų centro būtų optimali sinergija, kuri leistų išlaikyti reikalingą atstumą ir tarp lankytinų miesto vietų.

lntpa viesbuciu potencialas 2

Evalda Šiškauskienė. LNTPA nuotr.

LNTPA inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video