Top Baneris

Lietuvoje startavo „Inovacijų savaitė 2016“

2016 rugsėjo 26 d.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien pirmą kartą Lietuvoje startuoja „Inovacijų savaitė 2016“. Per šešias dienas Vilniuje ir Kaune įvyks daugiau kaip 50 nemokamų renginių, skirtų tiek profesionalams, tiek visai visuomenei.

„Inovacijų savaitės metu norime paskatinti žmones dar labiau domėtis inovacijomis, padėti suprasti, iš kur jos atsiranda, kaip jas kurti patiems, supažindinti su jau sukurtais inovacijų pavyzdžiais ir prototipais. Todėl visą savaitę kas dieną vis kita miesto erdvė taps traukos centru – visuomenei duris atvers inovatyvios įmonės, laboratorijos, bus organizuojami pažintiniai turai, renginiai mokslo ir technologijų parkuose, kūrybinėse dirbtuvėse, vyks seminarai, atviros paskaitos, kontaktų mugės, diskusijos su verslininkais, parodos ir daug kitų renginių“,– pasakojo ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Jau šiandien visi norintieji gali dalyvauti pažintiniame ture po VGTU „Linkmenų fabriką“ ir susipažinti su čia veikiančiomis laboratorijomis, išbandyti įvairias inovacijas: kepti blynus 3D spausdintuvu, maišyti inovatyviu įrankiu, pasivažinėti elektriniu paspirtuku ar elektrine riedlente, išmaniai fotografuoti, sujungti mikroschemas ir kt.

inovaciju savaite 2016 1Čia pat vyks ir diskusija apie kūrybiškumą ir inovacijas. Apie tai, kodėl svarbu būti kūrybiškam, kam reikalingos inovacijos, kur ir kaip jos gimsta, diskutuos garsūs Lietuvos verslo, mokslo, politikos atstovai, o 10 jauno verslo atstovų pristatys inovacijų prototipus, kuriuos jie sukūrė per vieną iššūkių savaitę.

Vienas iš savaitės akcentų – tarptautinė konferencija „Inovacijos: ateitis prasideda šiandien“, kurioje daugiausia dėmesio bus skirta temai, kaip sukurti inovacijoms palankią aplinką. Taip pat bus aptarta, kaip plėsti finansines technologijas, diskutuojama apie dalijimosi ekonomiką, daiktų internetą, palydovinių duomenų panaudojimo iššūkius ir naujų produktų įvedimo į rinką klausimus. Konferencijos metu tradiciškai bus apdovanotas ir konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2016“ nugalėtojas.

Per „Inovacijų savaitę 2016“ pirmą kartą visiems besidomintiems duris atvers didžiausi bei stipriausi Lietuvoje mokslo centrai ir inovatyvios verslo įmonės. Sužinosite apie genų redagavimo žirklių naudą, žmogaus smegenų tyrimų paslaptis, pamatysite, kaip kuriamos laikui nepavaldžios konstrukcijos, sužinosite, koks pirmasis lietuviškas produktas pateko į „Apple“ parduotuves, ir dar daugiau.

Kauno renginių akcentas – dizaino bibliotekos „Design Library“ atidarymas. Tai vos ketvirtoji tokio tipo biblioteka pasaulyje. Joje sukaupta didžiulė dizaino leidinių kolekcija.

Inovacijų savaitę užbaigs Vilniuje prie Baltojo tilto vyksianti šeimos šventė. Čia į gatves išžygiuos robotai ir skraidyklės, vyks jų lenktynės ir kovos, bepiločiai skraiduoliai surengs pasirodymą, o jaunieji inovatoriai galės patys susikonstruoti robotą ir jį išbandyti. Per šeimų pikniką bus pristatyti ir technologiniai būreliai tėvams ir vaikams.

„Inovacijų savaitės 2016“ renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su partneriais: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Lietuvos inovacijų centru, Visorių informacinių ir technologijų parku, „Saulėtekio slėnio“ mokslo ir technologijų parku, Fizikų instituto mokslo ir technologijų parku, Kauno mokslo ir technologijų parku, taip pat su mokslo ir studijų institucijomis: Vilniaus universitetu, Vilniaus Gedmino technikos universitetu, Kauno technologijos universitetu, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ir Vytauto Didžiojo universitetu. Prie „Inovacijų savaitės“ prisijungė ir sėkmingai dirbantys verslininkai, inovatoriai, kūrėjai, mokslo atstovai.

Išsamią „Inovacijų savaitės 2016“ programą galima rasti adresu www.inovacijusavaite.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video