Top Baneris

Lietuvoje neregėtas vaizdas – sunkiasvorė technika ant griaunamo pastato stogo

2016 gruodžio 2 d.
„Vičiūnų grupės“ nuotr.
„Vičiūnų grupės“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Trys galingi ekskvatoriai jau netrukus pradės ardyti 42 metrų aukščio „Respublikos“ viešbučio pastatą Kauno Karaliaus Mindaugo prospekte. Griaunamas pastatas bus nuo viršaus – ekskvatoriai šiandien buvo užkelti ant „vaiduoklio“ stogo. Tai retai dėl savo sudėtingumo naudojamas griovimo būdas, tačiau būtent taip miesto centrą nuo senųjų „Respublikos“ griaučių išlaisvinti ryžosi „Vičiūnų grupė“, kitąmet čia statysianti vieną didžiausių ir moderniausių verslo centrų Lietuvoje „Magnum“.

„Saugiai ir efektyviai nugriauti dešimtmečius stovėjusius, itin tvirtus viešbučio griaučius – nemenkas iššūkis. Tam pasitelkėme aukščiausios kvalifikacijos inžinierius ir statybos specialistus. Įvertinę visas aplinkybes, pasirinkome griovimo būdą, kuris techniškai sudėtingas, tačiau taupo kaštus ir kelia mažiau trukdžių miestiečiams“, – pasakojo „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis.

Specialus net pusantro šimto tonų sveriantis kranas ant skirtingų viešbučio korpusų užkels tris 20 tonų ekskavatorius, kurie netrukus ir imsis darbo.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video