Top Baneris

Lietuvių sukurtas projektas pripažintas geriausiu architektų „oskarais“ vadinamame konkurse

2023 gruodžio 14 d.
TRIMONIS architects projektuotas kompleksas U4 0 ivertintas WAF. Leono Garbacausko nuotr scaled
„Trimonis architects“ projektuotas kompleksas „U40“ įvertintas WAF. Leono Garbačausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“ pelnė apdovanojimą viename prestižiškiausių pasaulio architektūros ir interjero dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF). Vilniuje, Užupio g. 40, esantis kompleksas pripažintas geriausiu privačių namų interjero kategorijoje „Residential (housing, more than one dwelling)“.

Singapūre vykusiame neretai architektų „oskarais“ vadinamo renginio finale buvo išrinkti geriausi pasaulio architektūros ir interjero dizaino darbai. Į nuo 2008 m. vykstantį konkursą kasmet sulaukiama tūkstančių paraiškų iš viso pasaulio, rašoma pranešime spaudai.

„Džiaugiamės, kad Lietuvos vardas skambėjo tarp geriausių pasaulio architektūros ir interjero dizaino kūrinių. Tai pripažinimas šalies architektūrai ir įrodymas, kad mūsų vizijos, idėjos bei sprendimai gali drąsiai konkuruoti su geriausiais pasaulio architektūros objektais“, – teigia Lietuvoje ir Vokietijoje gyvenantis architektas Alfredas Trimonis, kurio darbai nebe pirmą kartą atrenkami į pasaulinio architektūros konkurso finalinį etapą.

Vizijos kuriant kompleksą „U40“ sutapo

1540 kv. m užimantį kompleksą „U40“ sudaro privati gyvenamoji rezidencija, Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“ ir jo meno kolekcijos saugykla, Tailando Karalystės konsulato patalpos, konferencijų salė. Komplekso vidiniame kieme veikia nustatytais laikais viešai prieinama lauko skulptūrų paroda; lauko terasoje, iš kurios atsiveria Vilniaus senamiesčio panorama, nuolat vyksta įvairūs renginiai. 

Vertinimo komisijai įspūdį paliko konceptuali meno integracija į gyvenamąsias erdves ir vizionieriški sprendimai, leidę nedideliame plote suderinti privačias ir visuomenines erdves. 

Pasak architekto A. Trimonio, kuriant interjerą buvo preciziškai laikomasi idėjos, kad pagrindinis akcentas yra menas, o visas kompleksas – edukacinė erdvė. „Labai džiaugiamės, kad mūsų ir projekto savininkų Renatos ir Rolando Valiūno vizijos bei požiūriai sutapo. Tai leido sklandžiai susieti senus ir naujus architektūros elementus, panaudojant šiuolaikinę dizaino kalbą, bei taip sukurti ypatingą atmosferą“, – teigia projekto autorius.

Vizionieriški sprendimai

Dalis meno objektų, atsižvelgiant į konkrečią meninę temą, strategiškai integruoti į konkrečias gyvenamąsias erdves. Pavyzdžiui, skulptūrų ir tapybos ekspozicijos laiptinėse ar liaudies meno skulptūrų paroda lifto šachtoje bei virtuvės zonoje.

„U40“ pritaikyta ir daugiau šiuolaikinių, novatoriškų sprendimų. Specialaus dizaino šviečiančios langinės saugo meno pažinimo centro erdves ir meno kūrinius nuo saulės spindulių bei subtiliai apšviečia ekspozicines zonas. Bibliotekos zonoje įspūdį palieka stumdomos stiklinės durys su integruotais dvigubais paveikslais, matomais iš abiejų pusių. 

Architekto A. Trimonio darbai ne pirmą kartą patenka tarp geriausių pasaulio architektūros kūrinių. 2014 m. pirmą kartą Lietuvos architektūros istorijoje į „World Architecture Festival“ finalinį etapą pateko A. Trimonio rekonstruotas verslo centras „Pirklių klubas“, o 2015 m. architekto suprojektuotas namas sostinės Turniškių rajone taip pat atrinktas tarp minėto prestižinio festivalio finalininkų. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video