Top Baneris

Lietuvių projektuotojai Danijoje įgyvendins pasaulinio garso architektų viziją

2022 vasario 1 d.
uab staticus Wilhelm Lauritzen Architects Nyt Hospital Nordsjælland - Aerial
© Herzog & de Meuron - Vilhelm Lauritzen Arkitekter
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių Šiaurės Europoje fasadų projektavimo, gamybos ir montavimo įmonių grupių „Staticus“ pasirašė beveik 30 mln. eurų vertės sutartį dėl unikalios architektūros ligoninės projekto Danijoje. Tai didžiausios vertės ir apimties projektas iš visų, kuriuos iki šiol vystė „Staticus“, ir pirmasis Danijos rinkoje.

Garsios šveicarų architektų studijos Herzog & de Meuron kartu su danų architektais Wilhelm Lauritzen Architects kuriama Šiaurės Zelandijos ligoninė, kurią padės įgyvendinti „Staticus“, taps viena didžiausių ligoninių Danijoje. Joje bus įsteigta apie 20 klinikinių skyrių, skirtų aptarnauti daugiau nei 300 tūkst. žmonių.

Šis 4 aukštų ir 118 tūkst. kv. metrų pastatas, iš viršaus priminsiantis keturlapio dobilo formą, yra didžiausias mūsų projektas iki šiol. Didžiuojamės, kad pagrindinę šios „superligoninės” fasado dalį, kurią kūrė pasaulinio lygio architektai, įgyvendins būtent „Staticus”. Dėl savo masto ir vertės šis projektas mums kaip įmonei taip pat atveria naujus kelius į Danijos rinką ir didžiulės apimties pastatų modernizavimą“, – sako Aušra Vankevičiūtė, „Staticus“ vadovė.

uab staticus Wilhelm Lauritzen Architects Nyt Hospital Nordsjælland - Aerial
uab staticus Wilhelm Lauritzen Architects Nyt Hospital Nordsjælland - Aerial
© Herzog & de Meuron – Vilhelm Lauritzen Arkitekter
pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Išskirtinis projektas

Šiaurės Zelandijos ligoninę kurianti architektų studija Herzog & de Meuron“ yra viena garsiausių architektūros studijų pasaulyje, tarp kurios žinomiausių darbų – Pekino olimpinis stadionas, Tate Modern galerija Londone ir kt.

Kurdami Šiaurės Zelandijos ligoninę architektai Herzog & de Meuron“ siekė, kad ji įsilietų į Danijos kraštovaizdį, išnyktų ribos tarp eksterjero bei interjero, pacientai galėtų pasijusti lyg būdami gamtoje tuo pačiu išlaikant ligoninės pastatui būtiną funkcionalumą.

Herzog & de Meuron“ studijos kūriniai garsėja išskirtiniais ir inovatyviais fasadais, tad jaučiame didžiulę atsakomybę įgyvendindami jų viziją. Šiaurės Zelandijos ligoninės projekte būsime atsakingi už 20 tūkst. kv. m aliuminio-stiklo fasadų konstrukcijų su medžio apdaila bei stoglangių įrengimą. Taip pat „Staticus“ kartu su vietiniais partneriais iš Danijos atliks ir ligoninės metalinio stogo įrengimo darbus”, – pasakoja  „Staticus“ vadovė.

Aušra Vankevičiūtė
Aušra Vankevičiūtė, „Staticus“ vadovė

Laimėti padėjo tarptautinė patirtis

A. Vankevičiūtės teigimu, laimėti šį projektą padėjo „Staticus“ vardo žinomumas tarptautinėse rinkose, puiki bendradarbiavimo patirtis Šiaurės Europoje dirbant kartu su statybų bendrove NCC.

„Prie laimėjimo prisidėjo  ir ankstyvas profesionalios komandos įsitraukimas, aiškiai išreikšti kliento poreikiai dėl statybų technologijų, metodų ir medžiagų bei glaudus visų įsitraukusių šalių bendradarbiavimas, – teigia „Staticus“ vadovė. – Taip pat buvo įvertinta mūsų darbo patirtis su dideliais tarptautiniais objektais, kurie pasižymi originalia architektūra bei itin aukštais energinio efektyvumo reikalavimais. Esame viena iš nedaugelio įmonių rinkoje gebančių įgyvendinti tokio masto ir kompleksiškumo projektus.”

Iš viso prie Danijos ligoninės modernizavimo dirbs daugiau nei 150 „Staticus“ specialistų iš skirtingų šalių, kurie vykdys projekto valdymo, projektavimo, fasadų konstrukcijų gamybos, logistikos ir montavimo darbus. Visus darbus planuojama užbaigti iki 2023 m. pabaigos.

Iki šiol didžiausias „Staticus“ įmonių grupės užsakymas buvo  „VIA Vika“ projektas Osle, kuriame įmonė suprojektavo, pagamino ir sumontavo visas fasadines konstrukcijas už daugiau nei 20 mln. eurų. Šis projektas buvo ypatingas ne tik savo apimtimi – pastatui buvo pritaikyta sandaraus dvigubo fasado technologija, kuri suteikia aukštą šiluminį ir akustinį komfortą.

Tarp kitų šiuo metu įgyvendinamų „Staticus“ stambių projektų – 144 metrų aukščio biurų kompleksas „Gothenburg City Gate“ antrame didžiausiame Švedijos mieste Geteborge. Taip pat – „Okern Portal“ projektas Osle, kuris buvo nominuotas „Oslo City“ prizui.  

2022 m. „Staticus“ jau yra sudariusi sutartis, kurių vertė siekia 80 mln. eurų, o šiemet yra užsibrėžusi tikslą pasiekti 90 mln. eurų apyvartą. Šiuo metu grupėje dirba daugiau nei 600 darbuotojų, „Staticus“ turi biurus Vilniuje, Osle, Stokholme, Londone, Vienoje, Bazelyje.

 

Spaudos pranešimas – laisvai platinamos publikacijos žiniasklaidai, už kurių turinį redakcija neatsako. Dėl jų publikavimo sprendžiama atsižvelgiant į turinio aktualumą visuomenei. Pranešimų tekstas gali būti redaguojamas, siekiant jį konkretizuoti.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video